Nová aktualizácia Messengeru: Spustíte ho aj na Apple Watch a podporuje Multitasking!

· 1 min read
Nová aktualizácia Messengeru: Spustíte ho aj na Apple Watch a podporuje Multitasking!

Ako Facebook sľúbil počas septembrovej konferencie spoločnosti Apple, jeho aplikácii Messenger sa pred dvoma dňami dostalo novej aktualizácie. Ide o verziu s poradovým číslom 38.0. Tá sa týka najmä majiteľov inteligentných hodiniek Apple Watch a iPadov s novým iOS 9, ale zmeny sa dočkajú aj užívatelia iPhonov a iPodov.

Nová aktualizácia prináša podporu práve pre WatchOS 2, čo predstavuje zjednodušenie komunikácie pre všetkých majiteľov Apple Watch. Užívatelia tak môžu priamo zo svojho zápästia používať Facebook Messenger aj keď, samozrejme, s niekoľkými obmedzeniami. Podľa autorov s ním budete môcť čítať správy, posielať zvukové klipy, lajky a nálepky.

Aplikácie Messenger na Apple Watch

Nová aktualizácia však nepriniesla len prístupnosť pre novú platformu. Messenger najnovšie podporuje multitasking, s ktorým prišiel nový iOS 9 na iPadoch. To v praxi znamená, že odteraz budete mať možnosť sledovať svoj obľúbený seriál alebo surfovať po webe a zároveň si písať so svojimi priateľmi na Facebooku.

Každý, kto už stihol aktualizovať na iOS 9, môže taktiež používať Spotlight vyhľadávanie, do ktorého sa dostanete po prejdení z domovskej obrazovky doľava, aj na vyhľadávanie v Messengeri. Vyhľadávať tak môžete nie len Facebook kontakty, ale aj jednotlivé konverzácie v aplikácií.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o novej aktualizácií, prikladám link na stiahnutie appky Messenger. Čo hovoríte na túto novú aktualizáciu?