Nová aktualizácia Boot Camp 6: Nainštalujte si Windows 10 na Mac!

Apple včera oznámil ďalšiu zaujímavú novinku. Software určený k inštalácii systému Windows na počítače Mac menom Boot Camp sa dočkal novej aktualizácie. V poradí už šiesta verzia ponúkne užívateľom inštaláciu najnovšieho Windowsu 10. Pokiaľ teda vlastníte Mac a celkom vám nevyhovuje operačný systém od Apple, máte možnosť vyskúšať konkurenčný Windows 10 aj oficiálnou cestou.

Windows 10 je možné nainštalovať cez Boot Camp 6 len v prípade, že vlastníte originálnu kópiu operačného systému, ktorý je možný zakúpiť od Microsoftu v súbore .iso alebo na USB kľúči. Zaplatíte si zaň približne 100€. Momentálne si však Windows 10 môžu nainštalovať len majitelia Macov s OS X Yosemite a samozrejme najnovšou verziou Boot Campu.

Boot Camp vytvorí na disku počítača novú partíciu, na ktorú sa Windows nainštaluje. Následne stiahne všetky potrebné aktualizácie a drivery tak, aby na Macu šlapal tak, ako má. Vďaka tomu bude Windows podporovať všetky dôležité funkcie, ktoré boli k dispozícii na OS X ako napríklad USB 3.0, USB-C, vstavané čítačky SD a SDXC kariet a samozrejme, aj originálny hardware od Apple ako napríklad klávesnice alebo myši.

Pokiaľ už Boot Camp poznáte a cez tento program ste si na Mac nainštalovali Windows 7, 8 alebo 8.1, máte možnosť zadarmo aktualizovať na najnovší Windows a to priamo vo vašom rozhraní. Na záver si môžete prečítať zoznam Macov podporujúcich Windows 10.

Zoznam podporujúcich zariadení

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen