Niektorí majitelia iPhonu SE hlásia problémy s volaním cez Bluetooth

Niektorí majitelia iPhonu SE hlásia problémy s volaním cez Bluetooth

Hneď po tom, ako prví majitelia dostali do rúk novučičký iPhone SE, sa na internete začali objavovať sťažnosti, ktoré súvisia s volaním prostredníctvom Bluetooth.

Problém súvisí konkrétne so zvukom a objaví sa vtedy, ak sa zariadenie pripojí na Bluetooth headset alebo do vozidla a užívateľ začne telefonovať. Ďalším problémom, ktorý s touto chybou súvisí, je nefunkčnosť GPS hlasovej navigácie.

Zdroj: cnet.com

V rámci Zákazníckej podpory vyvolal tento problém značnú mieru pozornosti. Tí, ktorí poruchou (telefónu) trpia, sa sťažujú na zvuk, ktorý je niekedy podľa ich slov statický alebo skreslený. Iných zasiahol problém výraznejšie a hovoria, že zvuk nefunguje vôbec, napriek tomu, že hovor prebieha.

Vyzerá to tak, že ťažkosti sa vyskytujú vo všetkých verziách iOS 9.3, čiže nezáleží, na akej verzii iOS 9.3 iPhone SE beží. Navyše sa zdá, že to nie je problém konkrétneho modelu alebo šarže. Sťažnosti sú hlásené zo Spojených štátov, z Nemecka, Veľkej Británie, zo Švédska, z Austrálie a mnoho ďalších krajín.

Zdroj: cnet.com

Taktiež je zrejmé, že problém sa netýka len jednej konkrétnej automobilky a následného pripojenia do vozidla tejto spoločnosti. Užívatelia vyskúšali množstvo jednoduchých “záchranárskych” krokov ako resetovanie telefónu, niekoľkonásobné prepnutie do Airplane módu, pripojenie a odpojenie od Bluetooth a podobne, no nič nepomohlo. Nepomohla dokonca ani výmena SIM karty. Či je problém softvérového, alebo hardvérového charakteru, zostáva zatiaľ záhadou.

Ako sa vyjadril jeden užívateľ prostredníctvom komunity Zákazníckej podpory, firma Apple si je problému vedomá a intenzívne pracuje na jeho odstránení.

Ako ste na tom vy? Máte iPhone SE a trpíte rovnakou diagnózou?


Zdroj: iphonehacks.com

Zdroj titulnej fotografie: theverge.com