Niektorí ľudia stále používajú 2G telefóny

· 3 min read
Niektorí ľudia stále používajú 2G telefóny

Aj keď idú technológie dopredu a mobilné siete sa stále vyvíjajú, stále existuje veľké množstvo používateľov 2G sietí. Dôvod je však trochu iný, než všetci očakávame. Veľa ľudí totiž používa 2G sieť kvôli súkromiu, cene a dostupnosti.

Nízke finančné nároky

zdroj: jaishwal.com

Používam starú Nokiu. Nie som si istá, aký model to je, ale viem, že ak sa mi pokazí, jednoducho zamierim do najbližšieho bazára a vyberiem si ďalší telefón za nejakých 20 $. Tieto telefóny však využívajú 2G sieť. Kombinácie daného typu telefónov a 2G siete udržujú moje výdavky na nízkej hranici, čo mi celkom vyhovuje.
Rachel, 61 rokov, učiteľka

Rachel nesúhlasí s tým, že sú to zbytočne vyhodené peniaze. Podľa nej človeku s vekom, aký má ona, bohato stačí tento typ telefónu, kedže ho potrebuje len na volanie. Tiež si myslí, že je šialené, ak si ľudia kupujú každý druhý rok nový telefón za obrovské peniaze, pretože túto, dá sa povedať málo používanú, elektrotechniku vyvážame vo veľkom preč do Ghany, kde z nej robíme odpad.

Bezpečnosť

zdroj: wordpress-secure.net

V našej nemocnici stále používame 2G telefóny. Dôvod je jednoduchý. Neveríme ostatným sieťam tak ako 2G. Každému klientovi voláme cez 2G telefón kvôli bezpečnosti. 2G telefóny nie sú pre nemocnicu až také nákladné ani z pohľadu financií.
Anonym, 28 rokov, fyzioterapeut

Tento fyzioterapeut nechcel byť menovaný, avšak si myslí, že 3G sieť dokáže byť nápomocná pri GPS. Vraj pri fotení dokáže byť viac nápomocný telefón s 3G sieťou ako s 2G, pretože dokáže určiť miesto, kde sa fotka vytvorila, takže nie je zlý nápad použiť iPad. Zároveň vraví, že sú to zbytočne vyhodené peniaze.

2G sieť viac oslobodí človeka

zdroj: marketingland.com

Zvykol som používať môj iPhone 5S všade. Či už v práci, alebo doma. Keď som začal používať starú Nokiu, ktorú som kúpil v bazári za pár dolárov, zistil som, prečo je 2G telefón lepší ako 3G smartfón. Telefón nemá vôbec WiFi modul, takže telefón používam mimo práce, aby som nebol otravovaný e-mailmi.
Anthony, 28 rokov, právnik

Anthony tvrdí, že bolo neuveriteľne oslobodzujúce, keď si zaobstaral 2G telefón. V noci nepočul ani jedno pípnutie e-mailu alebo akékoľvek otravné správy zo sociálnych sietí.

Aj keď je 2G sieť stále menej používaná, vždy sa nájdu ľudia, ktorí ju budú používať či už kvôli nízkym finančným nárokom, alebo bezpečnosti. Spoločnosť Telstra oznámila, že chce ukončiť podporu 2G sietí do konca roka 2016, a spoločnosť Optus do konca roku 2017. Títo zahraniční poskytovatelia telefónnych služieb chcú, aby siete šli stále s dobou, čo sa o slovenských poskytovateľoch nedá povedať. Tí nemôžu prejsť na siete rýchlejšie ako 2G, pretože vyše 35 % Slovenska má stále pokrytie 2G sieťou.


Zdroj titulnej fotografie: mines-telecom
**Zdroj: mashable**