Vážna chyba iPhonu týkajúca sa batérie

· 1 min read
Vážna chyba iPhonu týkajúca sa batérie

Akumulátory v dnešných smartfónoch sú najväčším kameňom úrazu. Všetky ostatné parametre sa každoročne navyšujú či zlepšujú. No pri batérii sa vždy dočkáme maximálne zlepšenia kapacity či optimalizácie softvéru.

Čítaj tiež: iOS: Starostlivosť o akumulátor, výdrž batérie, zrýchlenie systému

Firma Apple nám tento rok na nových iPhonoch ukázala, že nejde ani tak o čísla ako o softvér. Pri iPhone 6s a 6s Plus totiž znížila kapacitu akumulátora, zatiaľ čo navýšila výdrž minimálne pri menšom bratovi i väčšom. Pri týchto dvoch modeloch zostaneme aj naďalej.

Niektoré najnovšie iPhony z dielne Apple totiž majú vážny problém. Svojmu majiteľovi síce povedia, koľko percent mu ešte ostáva k dobru, no nejde o reálny údaj. Môže sa stať, že večer nebudeš svoj iPhone nabíjať, lebo na ukazovateli svieti pekná zelená farba s číslom 62 %. Túto chybu už rieši aj Apple, takže pravdepodobne nejde o banalitu či výmysel internetu.

Spoločnosť nám odporúča reštartovať zariadenie a zmeniť nastavenie času na automatické. Ako sa totiž ukázalo, tieto problémy môžu byť spojené s hodinami v iPhone. Stretávajú sa s nimi predovšetkým používatelia, ktorí zámerne prestavujú čas dopredu za účelom skrátenia čakacej doby v hrách.

Ak sa ti zdá, že tvoj iPhone má stále tých istých zostávajúcich 74 %, nemusí to byť iba tým, že softvérový pracovníci doladili systém na jednotku.