Niektoré Apple produkty budú mať označenie "Made in USA". Trump tlačí na Cooka

Niektoré Apple produkty budú mať označenie "Made in USA". Trump tlačí na Cooka

Donald Trump, prezident Spojených štátov amerických, usiluje o presunutie výroby produktov značky Apple z Číny do USA.

Apple o presune svojich tovární do USA uvažuje už dlhšiu dobu. Konkrétne od momentu, kedy Donald Trump počas kampane na Liberty University vo Virgínii podotkol, že chce presvedčiť Apple, aby začali svoje produkty vyrábať v USA a dostali tak označenie "Made in USA", namiesto už všade prítomného "Made in China".

iphoneaddict.fr

Americký prezident tiež vyhrážal, že uvalí až 45% daň na produkty dovážané z Číny.

Tim Cook svojim prehlásením amerického prezidenta potešil. Oznámil, že spoločnosť Apple postaví v USA tri veľké výrobné závody. Avšak okrem tohoto sľubu neuviedol žiadne iné podrobnosti. Zatiaľ teda nie je jasné, kde výrobné haly vyrastú a už vôbec nie čo sa v nich bude vyrábať.

Taktiež je známe, že Apple žiadal svojich hlavných dodávateľov, firmy Pegatron a Foxconn, aby presunuli svoju výrobu do USA. Pegatron zásadne odmietol výrobu akýchkoľvek komponentov v Spojených štátoch. Ako už však z predošlého článku viete (ak nie, tak si ho prečítajte tu), tak spoločnosť Foxconn plánuje otvoriť svoju továreň v USA.

youtube.com

Boli by pre vás produkty Applu atraktívnejšie, ak by boli vyrobené v USA?

Vadí vám, že sú aktuálne vyrábané v Číne ako hocičo iné, alebo veríte, že to nemá vplyv na kvalitu?

Povedzte nám svoj názor v komentároch, ideálne na Facebooku.


Zdroj titulnej foto: [iphoneros.com](https://iphoneros.com/56190/tim-cook-prepara-a-apple-para-hacer-frente-a-la-eleccion-de-donald-trump-como-presidente) **Zdroj: [reuters.com](https://www.reuters.com/article/us-apple-trump-idUSKBN1AA2LS)**