"Nie" pre spotify od Apple

· 2 min read
"Nie" pre spotify od Apple

Všetky veci nasvedčujú tomu, že spoločnosť Apple zneužíva svoju právomoc vyberať aplikácie do svojho App Storu a tak bráni publikácii najnovšej aktualizácie aplikácie služby Spotify na iOSe.

Zdroj: billboard.com

V liste od spoločnosti Spotify zaslanom členovi generálnej rady Applu Bruceovi Sewellovi sa spomína, že skutočnosť zabraňujúca publikovaniu spomínanej aplikácie spôsobuje vážne ujmy spoločnosti Spotify a rovnako aj jej užívateľom a zákazníkom.


V ďalšej správe sa zas spoločnosť Apple vyjadruje k danej veci a spomína, že update bol stiahnutý z dôvodu porušenia takzvaného "business rules" modelu. Rovnako bolo spoločnosti Spotify oznámené, že je to z dôvodu obchádzania fakturačného systému spoločnosti Apple. Touto vecou sa snažilo naznačiť Spotify, že pokiaľ chce získavať nových zákazníkov a uskutočnovať platby mala by začať využívať fakturačný systém spoločnosti Apple.


Generálny zastupiteľ spoločnosti Spotify Horacio Gutierrez tvrdí, že bránenie v aktualizácii ich aplikácie je v rozpore s americkým a rovnako aj európskym modelom práva súťaže.
Pre zjednodušenie:
Zabránením vydania aktualizácie spoločnosťou Apple sa zmenšuje konkurencieschopnosť Spotify naproti jeho rivalovi Apple Music.

Zdroj: axia.com

Spotify je už dlho v hľadáčiku Applu a vlastne sú konkurenti od samého vzniku Apple Music a podľa môjho názoru tento fakt nevyvrátiteľný.
Transakčná politika spoločnosti Apple je taká, že všetky nákupy v aplikáciách idú cez Apple a oni si z každej platby vezmú menší "poplatok". Táto politika sa spoločnosti Spotify nepáči a z tohoto dôvodu sa má spotify snažiť platby za premium služby Spotify neumožnovať cez App Store spoločnosti Apple.

Tento článok nemá za úlohu znevážiť a ani poškodiť žiadnu stranu tohto sporu, rovnako ako aj uprednostniť jednu stranu pred druhou.


Zdroj titulej foto: [ytimg.com](https://i.ytimg.com/vi/iGcU20kS4sI/maxresdefault.jpg) **Zdroj: [macnn.com](http://www.macnn.com/articles/16/06/30/rejection.over.business.model.rules.prompts.letter.from.spotify.to.apples.legal.chief.134823/)**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read