Nevyhovujú vám Apple Watch? Čoskoro si budete môcť spárovať iPhone aj s Android Wear!

Nevyhovujú vám Apple Watch? Čoskoro si budete môcť spárovať iPhone aj s Android Wear!

V posledných rokoch sa dočkali veľkej popularite inteligentné hodinky. Veď kto by nechcel mať prehľad o všetkom, čo sa deje v telefóne, priamo na zápästí? Sledovať hovory, nové oznámenia na Facebooku, firemné emaily a popri tom si zaznamenávať fitness aktivitu? Odkedy sa na trh dostali inteligentné hodinky od Apple, aj majitelia iPhonov si mohli konečne zapnúť hodinky stopercentne kompatibilné s ich telefónom.

Napriek všetkému, aj Apple Watch však majú svoje nevýhody, ktoré bránia mnohým zákazníkom zakúpiť si ich. Nie každému totiž vyhovuje jednotný štvorcový dizajn a niekomu zas môže prísť ich cena príliš vysoká. Takýmto užívateľom tak doteraz zostávalo uspokojiť sa s obyčajnými hodinkami, poprípade si zakúpiť nejaké lacnejšie bez poriadneho operačného systému, ktoré by podporovali iOS. To sa však môže zmeniť s krokom, ktorý pred pár dňami oznámil Google. Čoskoro plánuje vydať aplikáciu na iOS, vďaka ktorej sprístupni kompatibilitu hodiniek Android Wear aj s iPhonmi.

Inteligentných hodiniek s Android Wear je na trhu veľké množstvo. Ľudia si môžu vybrať z viacerých dizajnov a veľkostí. Či už by ste chceli klasickejšie okrúhle hodinky od Motoroly, alebo tie, so zakriveným displejom od Samsungu. Posledná nesporná výhoda je fakt, že tieto smart hodinky sú cenovo prístupnejšie.

iPhone 6 a hodinky s Android Wear

Všetci užívatelia, ktorým nevyhovovali Apple Watch, tak budú mať čoskoro príležitosť kúpiť si Android Wear hodinky a používať ich s iOS. S novou aplikáciou stačí spárovať svoj iPhone a všetky potrebné notifikácie si môžete kontrolovať priamo z ruky. Google tiež sľubuje, že s hodinkami budete mať možnosť získať prehľad o vašich fitness pokrokoch a samozrejmosťou bude aj automatické sledovanie chôdze, behu a meranie tepu. Rovnako bude možné s iPhonom využívať službu „OK Google“.

Bohužiaľ, zatiaľ nebude možné využívať aplikácie tretích strán, čo je podľa mňa dosť veľká nevýhoda. V prípade, že by však vývojári vyriešili tento problém, mohli by mať Apple Watch ďalšiu konkurenciu aj medzi svojimi užívateľmi.

Spočiatku bude Android Wear fungovať s iOS len na hodinkách Huawei Watch. Google však sľúbil, že časom sa táto kompatibilita rozrastie aj na ďalších výrobcov ako napríklad Sony, Motorola či Asus. Aplikácia od Googlu by sa mala už čoskoro objaviť na App Store.

zdroj: http://officialandroid.blogspot.cz/