Nevidiaci dôchodca chce na iTunes zarobiť na operáciu očí

· 1 min read
Nevidiaci dôchodca chce na iTunes zarobiť na operáciu očí

Dávnejšie sme Vás informovali, že je toho v dnešnej dobe možné oveľa viac ako kedysi. Konkrétne išlo o rappera, ktorý nahral svoj album v Apple Store, pretože mu jeho finančná situácia nedovolila inak. My sa dnes pozrieme na trošku iný prípad.

Budeme hovoriť o bývalom škótskom skladateľovi, Jockovi Campbellovi, ktorý pred šiestimi rokmi prišiel o zrak. Tento, dnes už 85 ročný pán sa rozhodol, že už ho ďalej nebaví nevidieť všetko to krásne okolo neho a vyzbiera peniaze na operáciu očí. Mnohí z nás by to urobili iným spôsobom, tento človek si však povedal, že to zvládne bez akejkoľvek finančnej podpory od druhých.

Campbell, ktorý v 80-tych rokoch prispieval textami pre hudobnú skupinu The 3 Macs, sa pred rokom skontaktoval cez Facebook s vtedajším spevákom, Murrayom Gee Macom. A vznikol nápad.

Murray, ktorý slávil tento rok 50. narodeniny bol samozrejme návrhu otvorený, a tak vznikla pieseň s názvom "My scottish home".

Text som mal napísaný za štyri alebo päť týždňov a znamenalo by to pre mňa veľmi veľa, keby mala pieseň úspech. Spravilo by to 85 ročného nevidiaceho muža 25 ročným mládencom.

Vyjadril sa Campbell.

Pesnička sa považuje za vlasteneckú baladu, ktorá pojednáva o škótskych emigrantoch po celom svete a vojakoch, ktorí sú mimo domoviny.

Títo dvaja umelci majú veľké očakávania. Predpokladajú, že ich skladba bude číslo 1 v iTunes počas Vianoc a Nového roka.

Ak by sa to nakoniec podarilo, bolo by úžasné vidieť znova moju manželku, deti a vnúčatá.

Ak sa Vám pri tomto príbehu trošku spotili oči, neváhajte a podporte tvorcov "My scottish home" na iTunes. Je pekné sledovať, že dnešný svet technológií vie ľuďom pomôcť aj takýmto spôsobom.

Zdroj: cultofmac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Apple potichu vydal iTunes s App Store
· 2 min read