Neuveriteľné fotografie divadla, ktoré sa bude nachádzať v novom sídle spoločnosti Apple

· 2 min read
Neuveriteľné fotografie divadla, ktoré sa bude nachádzať v novom sídle spoločnosti Apple

Apple Campus 2 alebo Apple “MotherShip”, ako množstvo ľudí vtipne nazýva túto budovu, bude nové sídlo spoločnosti Apple. Tento kalifornský gigant nedávno poskytol portálu [Mashable](http://mashable.com/2016/03/07/apple-campus-2-photos-spaceship/#AvGvbdluGkqx) nové detaily o lokácii, fotky z výstavby, ale aj informácie o hlavnej kruhovej budove a ostatných stavbách, akou je napríklad aj auditórium.

Zdroj: mashable.com

Nový Apple Campus bude obsahovať masívne okná ohnuté do oblúka, vďaka čomu bude táto budova pôsobiť otvorene. Obliecť Campus do tohto moderného outfitu vyžadovalo 3 000 sklenených panelov, každý z nich je 14,2 metra dlhý a 3,3 metra široký. Špeciálny dizajn vyžaduje špeciálnu techniku, a preto bola firma Apple nútená zostrojiť si vlastný stroj, tzv. Manipulator, vďaka ktorému bolo možné umiestniť panely na potrebné miesto.

Zdroj: mashable.com

Portálu Mashable sa taktiež ako prvému podarilo získať informácie o “Divadle”, čo je akási 11 148 m² podzemná sála, v ktorej bude Apple usporadúvať svoje budúce eventy. Toto auditórium je navrhnuté pre 1 000 ľudí a jeho lobby je vytvorené zo skla, ktoré ponúka 360° výhľad na celý Campus. Podľa informácií firmy Apple je práve strecha divadla najzaujímavejšou časťou. Váži neuveriteľných 80 ton a zostavená bola v Dubaji, odkiaľ bola následne po častiach prevezená do Kalifornie.

Zdroj: mashable.com

Ako už bolo na začiatku spomínané, Apple plánuje tento konštrukčný skvost dokončiť koncom roka 2016. A keďže sa táto stavba nenachádza na Slovensku, všetko ide presne podľa plánov. Tim Cook počas posledného rozhovoru povedal, že prví zamestnanci budú mať možnosť nasťahovať sa začiatkom roka 2017.

Všetky fotky campusu, ktoré Apple ponúkla portálu [Mashable](http://mashable.com/2016/03/07/apple-campus-2-photos-spaceship/#AvGvbdluGkqx), nájdete na ich stránke, určite stoja za pozretie.


Zdroj titulnej fotografie: mashable.com

Zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read