Nesúhlasíš s odstránením konektora na slúchadlá v iPhone? Podpíš túto petíciu!

· 2 min read
Nesúhlasíš s odstránením konektora na slúchadlá v iPhone? Podpíš túto petíciu!

Na povrch vychádzajú stále nové a nové informácie, ktoré naznačujú, že Apple plánuje odstrániť klasický konektor na slúchadlá v budúcej generácii iPhonov. Informovalo o tom už viacero zahraničných portálov.

Čítaj tiež: Príde iPhone 7 o konektor na slúchadlá? Máme nové informácie

S odstránením konektora jack na slúchadlá súhlasí len málokto

Tento krok sa, pochopiteľne, mnohým fanúšikom nepáči. Budú musieť vyhodiť svoje káblové slúchadlá a začať používať bezdrôtové, poprípade s lightning konektorom. Niektorí vyjadrujú svoje pohoršenie na rôznych diskusných fórach, iní sa na to rozhodli ísť tvrdšie.

Na webovom portáli SumOfUs.org vznikla v utorok petícia, v ktorej aktivisti žiadajú, aby firma Apple ponechala 3,5 mm jack na slúchadlá a nijako ho nemenila. Kampaň si dala za úlohu skromný cieľ - vyzbierať 10 000 podpisov. Dva dni na to sa k nim pridalo len približne 3 000 priaznivcov. V nasledujúcich hodinách však začalo toto číslo rapídne stúpať a v čase písania tohto článku už petíciu podpísalo viac než 204-tisíc ľudí.

Firma Apple by prispela k zväčšovaniu elektronického odpadu

Autori petície tvrdia, že Apple chce odstrániť štandardný konektor s cieľom získať ešte viac peňazí od svojich zákazníkov. Taktiež si myslia, že týmto krokom by sa zhoršila úroveň elektronického odpadu, ktorý je už v týchto chvíľach na kritickej úrovni. Odstránením konektora, ktorý je na trhu už roky, by prinútili užívateľov kupovať nové príslušenstvo, no zároveň vyhadzovať staré, čím by rozhodne neprispeli k lepšiemu životnému prostrediu.

Na celom tomto ošiali okolo nečakaného kroku Apple je najzaujímavejšie, že kalifornská spoločnosť zatiaľ nepotvrdila, že by skutočne plánovala odstrániť konektor na slúchadlá. Petícia vznikla len z dohadov, takže stále je tu šanca, že je celkom zbytočná a Apple plánuje ponechať klasický jack vo svojich iPhonoch.

Pokiaľ ani ty nesúhlasíš s tým, aby najbližšia generácia iPhonov prišla o klasický konektor na slúchadlá, rozhodne sa pozri na stránku SumOfUs.org petície a prípadne prispej vlastným podpisom.