Apple pravdepodobne predstaví nové iPody už budúci týždeň!

· 2 min read
Apple pravdepodobne predstaví nové iPody už budúci týždeň!

iPody, dovolím si ich pomenovať ako produkty, ktoré spolu s iMacom vrátili Applu jeho zašlú slávu a dostali ho späť na špičku technologických spoločností. Áno, Steve Jobs nám ukázal, že ,,do jeho vrecka sa zmestí tisíc skladieb v jednej škatuľke". Od búrlivého potlesku po jeho slovách už ale uplynulo 14 rokov a dnes sa mnohí zamýšľame, či iPody ešte majú budúcnosť, keďže naše obľúbené skladby dokáže zastrešiť jediná aplikácia Hudba v iPhonoch. Apple je očividne presvedčený, že iPody nám ešte majú čo povedať. Podľa zahraničných serverov sa totiž chystá predstaviť nám celkom novú radu najobľúbenejších prenosných hudobných prehrávačov už budúci týždeň, a to zrejme v utorok. Keď píšem o novej rade mám na mysli aktualizáciu hneď troch verzií iPodu, a to iPod nano, iPod shuffle a samozrejme iPod touch. Keď sa pozrieme na iPod shuffle, už na prvý pohľad je jasné, že ak chce Apple zachovať jeho podstatu a ponechať ho v rovnakej cenovej kategórii, veľa zmien zrejme neprinesie. Podľa zahraničných serverov by sa teda malo jednať len o zmenu ponúkaných farieb, konkrétne by mali ubudnúť fialová, žltá a zelená a ich miesto by nahradili zlatá a červená. iPod shuffle bude teda dostupný v striebornej, vesmírnej šedej (Space grey), zlatej, červenej (RED), ružovej a modrej. Ako ale poznám Apple, shuffle si prejde aj vnútornými vylepšeniami, o ktorých sa pri ich predstavení nemusí ani zmieniť ako napríklad pri Apple TV.

Nano, v šiestej generácii ho milióny ľudí nosili ako náramkové hodinky na rôznych náramkoch, Apple ale v siedmej generácii musel jeho dizajn rapídne zmeniť, keďže vyvíjal samotné Apple Watch a nemohol konkurovať sám sebe. iPod nano by mal teda prejsť rovnako len zmenou farieb a drobnými hardwarovými vylepšeniami.

Samostatnou kapitolou by mal byť iPod touch, teda iPod najpodobnejší iPhonu. Ten bol naposledy aktualizovaný ešte v roku 2012. Aj keď Apple medzitým pridal nové farby a kapacity, pričom touch začal ponúkať lacnejšie. Nikto nemôže očakávať, že sa jeho produkt bude predávať stále vynikajúco aj tri roky po jeho uvedení na trh. Preto jeho aktualizácia už jednoducho musí prísť. Očakávame, že iPod touch ponúkne nový, výkonnejší (64bitový) procesor a to buď A7 (z iPhonu 5S) alebo dokonca A8 (z iPhonu 6). Často sa vedú debaty aj o zväčšovaní displeja po vzore iPhonu 6 a 6 plus, o tejto zmene presné informácie nikto nemá, ale podľa môjho názoru Apple zachová veľkosť displeja súčasného iPodu, maximálne pri tom ponúkne iPod touch vo väčšej verzii s veľkosťou obrazovky iPhonu 6. Všetky tieto iPody by sa mali dostať do predaja už čoskoro, preto nemusíme očakávať žiadnu konferenciu, teda verejné predstavenie. Zrejme sa bude jednať len o aktualizáciu na internetovom obchode na stránkach Apple. Nechajme sa teda prekvapiť.