Neoriginálne príslušenstvo pre iOS zariadenia /Úvod/ - SmartCase

· 3 min read
Neoriginálne príslušenstvo pre iOS zariadenia /Úvod/ - SmartCase

Je používanie lacného príslušenstva pre iOS zariadenia naozaj nebezpečné, alebo je to len propagovaný fakt, ktorý nás núti kupovať si "značkové" doplnky? Túto otázku si určite položilo mnoho z vás, keď stálo pred kúpou lightning káblu za dva doláre alebo ochranného obalu doslova za pár centov.

The Ghost Logo

Sám som na ňu dlho hľadal odpoveď, najskôr som teoretizoval, čítal rôzne fóra plné užívateľských skúseností s podobným príslušenstvom, ale nakoniec som sa rozhodol objednať si zo známeho čínskeho servera sám niekoľko napodobenín - smart case pre iPad Air, smart cover pre iPad 2, Lightning to USB adaptér, Lightning dokovaciu stanicu, Lightning to SD Card adaptér a nakoniec kompletnú lightning nabíjačku, teda adaptér do zásuvky a Lightning to USB kábel.

The Ghost Logo

Všetky zásielky dorazili do troch týždňov, čo ma príjemne prekvapilo. Balenia boli nepoškodené, produkty boli obalené niekoľkými vrstvami ochranných vzdušných fólií. Nakoľko mám možnosť ich používať len pár dní, netrúfnem si povedať, že elektronické príslušenstvo je absolútne bezpečné a nemôže poškodiť vaše iOS zariadenie, preto som sa rozhodol v prvej časti série týchto článkov predstaviť vám napodobeninu iPad Air Smart Case.

The Ghost Logo

Tento produkt ma prekvapil asi najviac, čakal som nepresnosti v šití, veľmi plastový a teda umelý dojem z použitého materiálu alebo nepresné umiestnenie otvorov na konektory a tlačidlá. Všetkým týmto nedostatkom sa ale tvorcovia vyhli a môžem povedať, že by ste na prvý a ani druhý pohľad nerozoznali originálny SmartCase od tejto repliky. Vonkajší povrch je príjemný na držanie, ruky sa vám na ňom nepotia, dokonca pôsobí protišmykovo, vnútro je veľmi jemné, dovolím si tvrdiť, že dokáže ochrániť iPad pred škrabancami a odreninami.

The Ghost Logo

Nesklamali ma ani použité magnety, najskôr som presne nevedel, ako iPad v obale postaviť alebo umiestniť do polohy vhodnej na písanie, ale po minútovom skúšaní a skúmaní sa mi to podarilo (neviem prečo, ale je to o niečo ťažšie ako pri originálnom Smart Case, aj keď magnety sú na rovnakých miestach a povedal by som, že sú aj rovnako silné). iPad nespadne ani po silnejšom ťukaní po obrazovke, keď je v obale postavený, drží naozaj pevne, magnety sa neoddeľujú a dokonalo priliehajú (keď sa naučíte, ako na to).

The Ghost Logo

Nedovolím si tvrdiť, že je tento obal naozaj totožný s originálnym SmartCase, ale určite toho majú veľa spoločného, a aj napodobenina dokáže spĺňať svoj účel, a to ochrániť váš iPad a neobmedzovať vás pri tom. Na záver len podotknem, že originálny Smart Case stojí 79€, zatiaľ čo táto verná replika takmer 18 dolárov, čo je asi 16 eúr.