iOS

Neoriginálne príslušenstvo pre iOS zariadenia - klávesnica

· 2 min read
Neoriginálne príslušenstvo pre iOS zariadenia - klávesnica

Po dlhšom čase som sa rozhodol priniesť vám ďalší článok zo série môjho testovania neoriginálneho príslušenstva pre iOS zariadenia. Tentokrát som si posvietil na bluetooth klávesnicu. Klávesnica má dizajn veľmi podobný tej od Applu, žiaľ, kvalita spracovania nie je taká vysoká ako pri origináli. Namiesto hliníku je totižto použitý plast, ktorý síce vyzerá navlas rovnako, ale pre jeho použitie je klávesnica ohybná a pri zaťažení väčšou váhou by sa mohla aj prelomiť.
Klávesnica spredu
Na prednej strane nájdeme 78 tlačidiel, nanešťastie, aj keď klávesnica funguje presne ako slovenská, potlač na jej znakoch je podľa anglickej klávesnice. Dostupných je aj 13 funkčných kláves pre ovládanie hlasitosti, jasu, videa, spustenie vyhľadávania a dokonca tu nájdeme aj home button (tlačidlo pre návrat do hlavného menu) a power button (tlačidlo na uzamykanie). Vpredu je aj indikátor stavu batérie, ktorý začne blikať pár minút pred vybitím. Na zadnej strane máme prepínač pre vypnutie a zapnutie, tlačidlo connect (pripojiť), gumové výbežky, ktoré zabraňujú šmýkaniu sa po stole a priečinok na dve batérie typu AAA, ktoré ju vydržia poháňať naozaj dlho (vraj až tri mesiace pri priemernom používaní).
Klávesnica zozadu
Aj keď neviem akou verziou bluetooth klávesnica disponuje, musím ju pochváliť. Jej dosah sa pohybuje v okruhu desať metrov a čas pripojenia nepresiahne päť sekúnd. Výhodou je aj automatické pripojenie sa k poslednému spárovanému zariadeniu ihneď po zapnutí klávesnice, takže žiadne zložité pripájanie sa v nastaveniach na niekoľko pokusov. Písanie na nej je veľmi pohodlné a tiché, dovolím si tvrdiť že rovnaké ako pri origináli, aj keď najskôr boli klávesy tvrdé, trvalo len pár použití, pokým sa "vychodili". Veľkým plusom sú aj navigačné klávesy - "šípky", ktoré vám pomôžu napríklad pri písaní rozsiahlejšieho textu. Osobne som s touto klávesnicou nadmieru spokojný a okrem použitého materiálu a anglickej potlače na klávesách, by som ani nenašiel dôvod, prečo ju vymeniť za originál. Aktuálna cena klávesnice činí takmer 25€, oplatí sa preto počkať na zľavu (ja som ju kúpil za menej ako 10€).
Viac informácií o neoriginálnej apple klávesnici nájdete na tejto stránke.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read