Neoriginálne príslušenstvo pre iOS zariadenia - čítačka SD kariet a USB

· 2 min read
Neoriginálne príslušenstvo pre iOS zariadenia - čítačka SD kariet a USB

Ako každý rok tak aj tento sa počet mnou zachytených fotografií a videí niekoľkonásobne zvyšuje s príchodom leta, preto som sa vám rozhodol priniesť článok o naozaj lacných a využiteľných doplnkoch k vašim iPadom. Či už patríte k profesionálnym fotografom alebo váš fotoaparát používate len občas, určite radi dostanete vaše fotky do iPadu naozaj za pár sekúnd bez použitia počítača alebo nutnosti kúpiť fotoaparát s bezdrôtovou synchronizáciou.
Importované fotografie a adaptéry
Existujú na to hneď dva rôzne adaptéry, jeden na čítanie fotografií a videí z USB a druhý na prenášanie obsahu z SD karty. Ja som sa rozhodol pre kúpu oboch (dokopy za 16 dolárov). Rozdiel spočíva hlavne vo využiteľnosti, osobne sa mi viac osvedčil adaptér na čítanie z USB, funguje rýchlejšie, môžete naň pripojiť väčšinu fotoaparátov, USB s menšou kapacitou (externý disk určite nie) a dokonca je možné spojiť ho s iným iPhonom, iPadom alebo smartfónom (tie s Windows Mobile fungovali lepšie ako s Androidom). Rýchlosť prenosu je naozaj vysoká, plné 8GB USB som do iPadu dostal asi za dve minúty.
Adaptér na čítanie z SD karty by mal síce fungovať rovnako, ale opak je pravdou, skúšal som v ňom SD karty s rôznou kapacitou, microSD karty cez adaptér, bol som svedkom niekoľkých chýb (pri originálnom adaptéri som sa s takými chybami vôbec nestretol). Napríklad keď som počas testovania prenášal obsah z karty, po prvom pripojení iPad vypísal chybu - nie je možné čítať z tohto média, pri druhom pripojení všetko prebehlo v poriadku, ale od kúpy som sa s touto chybou stretol niekoľkokrát a nie vždy to vyriešilo opätovné pripojenie. Výhodou tohoto adaptéru ale je, že so sebou nemusíte nosiť žiadne káble navyše, jednoducho len vložíte SD kartu a pri troške šťastia máte váš obsah v iPade.
Používanie oboch je veľmi jednoduché, stačí vložiť SD kartu/USB a následne adaptér pripojiť k iPadu, ten automaticky otvorí menu importovania, kde budete mať možnosť vybrať si obsah, ktorý chcete importovať, stačí byť len pozorný a všetko určite zvládnete.
Menu importovania
Ak by ste sa rozhodovali medzi týmto dvomi adaptérmi, z osobnej skúsenosti vám odporúčam USB adaptér, určite ale nie je na škodu zakúpiť si oba, kvalita spracovania je na vysokej úrovni, iPad nevypisuje hlášku o neoriginálnom príslušenstve a rýchlosť je naozaj výborná aj pri väčších objemoch dát. Pripomínam, že spomínané príslušenstvo (či už originálne alebo nie) je kompatibilné iba s iPadom (na iPhone nefunguje!). Ak teda o niečom podobnom rozmýšľate, dúfam, že som vám ponúkol riešenie.
Linky, z ktorých som príslušenstvo objednával: USB Adaptér a SD Adaptér, pozor, jedná sa o neoriginálne príslušenstvo.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read