Nebezpečná SMS, ktorá sa šíri iPhonmi

· 1 min read
Nebezpečná SMS, ktorá sa šíri iPhonmi

Medzi majiteľmi iPhonov sa v poslednom čase rozšírila podozrivá SMS správa. Užívateľom vraj začali chodiť podvodné SMS-ky, ktoré im údajne odoslala firma Apple, a žiadajú o kliknutie na priložený odkaz. Upozorňuje na to britský portál Express.

V podvodnej textovej správe žiada "iTunes" svojich užívateľov o kliknutie na obyčajný odkaz, aby dokázali overiť ich osobné údaje. Ten je prepojením na nebezpečnú webovú stránku, ktorá môže majiteľom iPhonov uškodiť. Podvodníci sa takto pokúšajú prísť k citlivým údajom používateľov.

zdroj: http://www.express.co.uk/

"Váš iTunes účet bol zmrazený, pretože nie sme schopní potvrdiť vaše informácie. Overte si svoj účet na tomto linku," znie text správy, ktorej odosielateľom je údajne iTunes.

Čítaj tiež: Dávaj si pozor! Objavila sa stránka, ktorá reštartuje Apple zariadenie

Stanovisko Apple k podobným prípadom je jasné. "iTunes Store od vás nikdy nebude žiadať overenie informácií alebo osobných údajov (ako napríklad heslá alebo čísla kreditných kariet) cez e-mail," píše Apple na svojich oficiálnych stránkach. "Správy, ktoré obsahujú prílohu alebo odkaz na webové stránky nepatriace Apple, sú z iných zdrojov ako Apple, aj keď sa môže zdať, že pochádzajú z iTunes Store. Najčastejšie ide o škodlivé prepojenia, ktoré by ste nemali otvárať."

Pokiaľ by ti teda náhodou prišla podobná správa, najlepšie spravíš, keď ju ihneď vymažeš. Predídeš tak mnohým nepríjemnostiam.

zdroj titulnej fotky: Betanews.com
zdroj: Express.co.uk