Návod: Ako zapnúť klávesnicu pre jednu ruku v iOS 11

· 1 min read
Návod: Ako zapnúť klávesnicu pre jednu ruku v iOS 11

Väčšie veľkosti obrazoviek na moderných iPhonoch sťažili používanie telefónu jednou rukou (hlavne model Plus, ktorý má 5.5-palcový displej). V iOS 10 Apple do určitej miery riešil tento problém s funkciou nazvanou Reachability, ktorá vám umožní používať váš iPhone jednou rukou. V iOS 11 ide o krok ďalej, tým že prináša novú funkciu, ktorá umožňuje oveľa jednoduchšie písať na iPhone s jednou rukou. Režim klávesnice pre jednu ruku prináša klávesy bližšie k sebe, či už na ľavej alebo pravej strane obrazovky.
Návod na zapnutie režimu:

Krok 1: Otvorte aplikáciu kde môžte použiť klávesnicu, ako napríklad Poznámky.

Krok 2: Otvorí sa vám ponuka, ktorá vám umožní prepínať medzi dostupnými klávesnicami. Všimnite si, že v spodnej časti tohto menu sú tri nové ikony, ktoré umožňujú nastaviť režim klávesnice.
idropnews.com

Krok 4: Klepnutím na prvú alebo tretiu ikonu môžete aktivovať klávesnicu pre jednu ruku. Prvá ikona usporiada klávesnicu tak, aby ste mohli písať ľavou rukou, zatiaľ čo tretia ikona umožňuje písať pravou rukou.
idropnews.com

Krok 5: Režim klávesnice pre jednu ruku môžete deaktivovať stlačením veľkej šípky na bočnej strane klávesnice. Klávesnica vám zostane v režime pokiaľ na šípku nekliknete.

Upozornenie: Režim klávesnice nieje dostupný pre iPady, a zariadenie musíte mať otočené vertikálne.

Zdroj titulnej foto: idropnews.com
Zdroj: idropnews.com