NÁVOD: Ako si aktivovať na iPhone funkciu hologramu

NÁVOD: Ako si aktivovať na iPhone funkciu hologramu

Apple pri vývoji svojich produktov patentuje množstvo funkcionalít. Cieľom je, aby tieto funkcie neboli ukradnuté inými firmami. Častokrát sa ale práve vďaka patentom dozvedáme novinky skôr, ako sú predstavené. Množstvo z nich nikdy neuvidí svetlo reálneho sveta a tieto nápady zostanú navždy iba na papieri alebo v centrále Applu vo forme prototypov.

Keď sme vás v roku 2015 informovali o patente, ktorý vravel o tom, že v budúcich generáciach iPhonov bude prítomný hologramatický projektor, tak sme si mysleli, že ani tento patent nikdy svetlo sveta neuvidí. Ako sa ale ukázalo, opak bol pravdou a my musíme priznať, že sme sa mýlili. Mylne sme informovali o tom, že tento patent je pravdepodobne tak bizarný, že sa nikdy nedostane do praxe.

zdroj: iDownloadBlog

Slávny leaker z jailbreak komunity Kim O’Neal Jacobs, ktorý stojí za množstvom užitočných tweakov ako je naríklad ZeroGravity, kedy vám ikonky na ploche popadajú zo svojej pôvodnej pozície na seba, čerstvo informoval o možnosti aktivácie tejto vychytávky.

Podľa jeho výskumu na University of Toronto, na ktorý boli dokonca vyčlenené prostriedky Kanadskej vlády z fondu na rozvoj kultúry a športu sa ukázalo, že hologram je možné aktivovať na každom iPhone, ktorý má Touch ID alebo Face ID. Práve koprocesor, ktorý sa stará o fungovanie týchto bezpečnostných funkcií, je zodpovedný aj za hologram.

Na jeho fungovanie je potrebný operačný systém iOS 9 a novší. So staršími verziami iOS je možné hologram "rozbehať" len za použitia televíznej antény, ktorú pripojíte do Lightning konektora cez príslušný adaptér. Odporúčame ale radšej aktualizovať. Predajcovia televíznych antén ako aj dodávatelia hlásia nedostatok jednotiek po tom, čo toto tajomsto uniklo do sveta.

Zdroj: YouTube

“Obehal som celé Toronto aj okolie a nakúpil všetky televízne antény v celom Ontariu. Plánujem vytvoriť holografické impérium podobne, ako to plánoval Mark Zuckerberg pred rozpútaním kauzy Cambridge Analytica. Shoutout to Amazon, poskytli mi množstevnú zľavu.”


Kim O’Neal Jacobs

Dosť ale bolo rečí, poďne sa pozrieť na to, ako túto funkciu aktivovať. Aj napriek tomu, že je v kóde ukrytá rovnako hlboko, ako zadné vrátka čínskej vlády na zariadeniach značky Huawei, tak Kim dokázal prejsť programovaním a ponúknuť všetkým návod, ako aktivovať hologram. Varuje však, že sa po aktivácii veľmi jednoducho dokázal stať klonom Iron Mana a teda dostal pokutu za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti.

“Musel som kúpiť väčšiu schránku. Do tej starej sa mi nezmestili lísky na úhradu pokút.”


Kim O’Neal Jacobs

Hologramatickú vychytávku aktivujete jednoducho kliknutím na odkaz nižšie.

AKTIVUJTE SI HOLOGRAM KLKNUTÍM SEM

My vám želáme veselého prvého Apríla. Neverte, prosím, všetkému, čo je na internete. Chceli by sme podotknúť, že pri tomto článku nebolo ublížené žiadnemu zvieraťu. Tiež nevlastníme licenciu na ochrannú známku “Iron Man”, preto v prípade akýchkoľvek otázok kontaktuje práve tvorcu. Nie sme si istí tým, či ho robil DC alebo Marvel. Alebo Disney?

Hej a: tiež nám dajte odber na podcast. Veľa to pre nás znamená. Kolega robí na rozdiel odo mňa kvalitnú novinárčinu. Naozaj.

Čítajte tiež: ThinkApple Podcast: Zhrnutie Apple konferencie


Zdroj titulnej foto:YouTube.com