iOS

Návod: Ako tajne fotiť s iPhone

· 2 min read
Návod: Ako tajne fotiť s iPhone

Občas sa môže stať, že sa dostanete do prísne stráženého sídla spoločnosti Apple, kde testujú iPhone 9. V tomto prípade budete určite chcieť urobiť fotky. Okolo vás sa to však hmýri strážnikmi a vy potrebujete byť tajní čo najviac, sa to sa len dá. Misia sa začína.

A teraz vážne. Nech už to je z akéhokoľvek dôvodu, určite ste chceli byť pri fotení občas diksrétni. Na to poslúži jednoduchá aplikácia menom SecretCam, ktorá umožní fotografovať bez toho, aby to bolo videť na displeji vášho telefónu.

Postup je skutočne jednoduchý. V prvom rade treba urobiť screenshot vašej plochy alebo akéhokoľvek iného miesta vo vašom iPhone. To urobíte stlačením tlačidla na vrchu (na iPhone 6 a novších je na pravej strane) a súčasne tlačidla pod displejom, inými slovami Power Button a Home Button. Následne si stiahnete vyššie spomínanú aplikáciu a preklikajte sa návodom. Ten nie je veľmi pochopiteľný (aspoň pre mňa nebol, asi z dôvodu že sa mi na iOS 8 nezobrazoval popis obrázkov), lepšie si to objasníme v následujúcich riadkoch.

Po prejdení návodu stačí urobiť gesto pinch to zoom (rovnako, ako keď chcete priblížiť fotku). To vás dostane do nastavení. Tam vyberte z albumu fotku vašej plochy, zapnite režim zadnej kamery. Ak chcete, môžete zapnúť aj video.

Teraz stačí vyjsť z nastavení naspäť do aplikácie. Stlačením ľubovoľného miesta urobíte snímku prednou kamerou. Ak chcete fotiť zadnou, najprv musíte kliknúť úplne do ľavého dolného rohu. Po tom, čo sa v ňom zobrazí písmeno R, fotíte zadnou kamerou. Režim vypnete rovnako.

Ak chcete nahrávať video, tak ho treba aktivovať v nastaveniach a potom kliknúť do pravého dolného rohu, čím sa aktivuje video režim. Fotky a videa sa ukladajú k ostatným do albumu.

Dúfame, že vám tento návod pomohol, a ak sa raz dostanete do na začiatku spomínaného sídla, hádam budeme prví, na ktorých si spomeniete pri odosielaní fotiek prototypov. A na koniec jedna rada: radšej si vypnite zvuky.