Návod: Ako pozerať dnešné predstavenie od Apple naživo

Návod: Ako pozerať dnešné predstavenie od Apple naživo

Už dnes večer nám Apple predstaví novinky na svojej prvej tohtoročnej Keynote. Uskutoční sa o 18:00 nášho času a dočkať by sme sa mali predstavenia novej streamovacej služby podobnej Netflixu. Do úvahy tiež pripadá nový iPod Touch a ďalšie služby.

Čítajte tiež: Čo môžeme očakávať na dnešnej keynote?

Ponúkame vám návod, ako sledovať keynote na zariadeniach s novým operačným systémom.

MacOS a iOS zariadenia

Pre vlastníkov zariadení s macOS 10.12 a novším, prípadne pre vlastníkov zariadení so systémom iOS 10 a novším, je situácia veľmi jednoduchá. Stačí otvoriť tento link. Odporúčame použiť webový prehliadač Safari. Na základe minulých rokov vieme, že pozeranie cez neho je tradične najmenej problémové.

Zdroj: Apple.com

Windows 10

Apple niekedy neumožňoval oficiálnou cestou pozerať svoje keynote na počítačoch so systémom Windows. Pokiaľ ale máte Windows 10, je možné použiť webový prehliadač Edge a cez rovnaký odkaz sledovať predstavenie oficiálnou cestou. Podľa popisu na spodku stránky by mali fungovať aj posledné verzie prehliadačov Mozilla Firefox a Google Chrome. Podľa skúsenosti by tiež mohli fungovať aj staršie verzie systému Windows, ak by tak nebolo, nižšie ponúkame alternatívu.

Apple TV

V prípade, že máte v úmysle pozerať keynote na svojej Apple TV, tak stačí z App Store stiahnuť aplikáciu s názvom Apple Events. Stream by sa v nej mal objaviť.

Staršie verzie Windows a Android

Aj napriek tomu, že Apple je pri sledovaní konferencie menej striktný ako v minulosti, tak stále nie je možné oficiálnou cestou sledovať stream na všetkých zariadeniach. Najlepším riešením je pritom stiahnuť si aplikáciu VLC. Link pre Windows, prípadne v prípade Androidu z obchodu Play.

Po stiahnutí stačí kliknúť na ikonku menu (kužeľ v ľavej hornej časti) a zvoliť "Sieťový prúd". Stačí tam nakopírovať nasledujúci odkaz:

Odkaz bude vložený tesne pred zhájením keynote.

Zdroj: Apple.com


Zdroj titulnej foto: 9to5mac