NÁVOD: Priraďte svojim kontaktom špecifickú vibračnú odozvu

· 2 min read
NÁVOD: Priraďte svojim kontaktom špecifickú vibračnú odozvu

S každou verziou iOS sa systém stáva trošku komplexnejším, prepracovanejším i zložitejším. Na jednej strane to niektorým prekáža a Apple stráca exkluzivitu jednoduchosti. Na strane druhej tu môžeme nájsť nové nastavenia, ktoré zaujmú. A práve jedno z nich si dnes predstavíme.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že by ste radi vedeli, kto vám volá, i v tichom režime? Vývojári v Apple na vás mysleli, a keď sa trošku povŕtate v systéme, nájdete zaujímavú funkciu. Môžete si nastaviť, ako bude váš telefón vibrovať pri určitom volajúcom. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Ako vytvoriť svoju vibráciu?

Choďte do Nastavenia > Zvuky > Zvonenie > Vibrovanie > Vytvorte novú vibráciu.

Dostanete sa na obrazovku, kde môžete po istú dobu vyťukávať akúsi morzeovku, ktorú potom môžete použiť pre vami vybraného volajúceho.

Ako použiť vibráciu na kontakt?

Keď máme vytvorené osobitné vibrovanie, presunieme sa na samotné použitie ku kontaktu. To urobíme jednoducho. Vyberieme sa do kontaktov, zvolíme kontakt, ku ktorému chceme náš výtvor priradiť, vpravo hore klikneme na "Upraviť", ďalej na "Vibrovanie" a nájdeme nami pomenovanú vzorku.

S takýmito vibráciami budete vedieť, kto vám volá i bez toho, aby ste sa na telefón čo i len pozreli. A to najlepšie? Je to zadarmo, priamo v systéme, takže všetko pôjde, ako má.

Zdroj: ios.wonderhowto.com