Naše priania sa konečne vyplnia. Apple vraj prestane vyrábať 16 GB zariadenia

· 1 min read
Naše priania sa konečne vyplnia. Apple vraj prestane vyrábať 16 GB zariadenia

Analytik z IHS Technology zverejnil do čínskych médií správu, na ktorú sme čakali už dlho. Tvrdí, že spoločnosť konečne prestane vyrábať 16 GB verzie smartfónov a iPhone 7 príde v najmenšom modeli s 32 GB kapacitou. Bol už najvyšší čas. Ponúkať v dnešnej dobe len 16 GB voľného priestoru v smartfóne je naozaj odvážne a patrilo by sa konečne upgradovať.

Na druhej strane, firma Apple asi vie, prečo doteraz neupustila od 16 GB iPhonu. Niektorí zákazníci sú s touto veľkosťou spokojní, aj keď požiadavky na pamäť sa stále zvyšujú. Aplikácie zaberajú viac miesta a s príchodom 4K kamery je 16 GB skutočne málo.

zdroj: techcrunch.com

Zaujímavé je, že súčasný iPhone 6S vôbec neponúka 32 GB kapacitu a užívatelia si musia priplatiť rovno za 64 GB. Môžeme sa teda tešiť buď na rovnaké verzie ako doteraz, až na to, že 16 GB vystrieda 32 GB, alebo nám spoločnosť ponúkne väčšie zmeny. Hovorí sa o zväčšení úložného priestoru až na 256 GB, teda verzie iPhonov by mohli vyzerať nasledovne - 32 GB/128 GB/256 GB.

V každom prípade, táto správa nie je stále oficiálne potvrdená, a tak nie je nič isté. Môžeme jej ale prikladať určitú dôveru, keďže IHS Technology nie sú v tomto odbore žiadnym nováčikom. Práve oni boli prví, kto oznámil svetu, že spoločnosť Apple predstaví v roku 2016 4-palcový iPhone, z ktorého sa nakoniec vykľul iPhone SE.


Zdroj titulnej foto: appygeeky.com

Zdroj: 9to5mac.com