Najväčšie výhody práce pre Apple

Apple môže byť jedným z najviac náročných zamestnávateľov, no, samozrejme, má to svoje výhody. Vieš si to predstaviť? Obklopený najlepším, čo sa len dá kúpiť, vysoké štandardy Apple a ty sa snažíš nič nepokaziť. Mnoho pracujúcich pre Apple spomenulo, že je to pre nich veľmi stresujúca práca, ale majú ju aj napriek tomu veľmi radi. Viacerí tiež spomenuli ako výhodu to, že dostávajú nadpriemerný plat.

Priblížme si to trochu. Priemerný softvérový vývojár má plat okolo 76,000 $ ročne, čo je zhruba 6,300 $ mesačne, ako uvádza PayScale. To je celkom slušná sumička. V linku nájdeš ďalšie zaujímavé čísla.

![] (/content/images/2016/01/the-salaries-are-pretty-good-for-many-positions.jpg)

Ďalšou skvelou vecou je vyspelosť prostredia, v ktorom majú možnosť ľudia pracovať. Určite si nepredstavuj pracoviská ako nejaké detské ihriská s Nerf zbraňami alebo "ulievačmi". Nie, nič také tam nehrozí. Väčšina ľudí má zhruba okolo 30-40 rokov, čiže majú mnoho skúseností, ktoré môžu vyložiť na stôl.

Zľavy, zľavy, zľavy..
Ďalšia úžasná vec, ktorá dovoľuje zamestnancom nakupovať produkty Apple za omnoho menej. Skvelé?
Dokonalé!

Pracuješ s naozaj chytrými ľuďmi
Ak patríš medzi šikovných, si spasený. Ale ak nie, tak sa priprav na poriadnu dávku sarkazmu, ak túžiš pracovať pre Apple.

Prácou v Apple si skôr nájdeš celoživotných priateľov
Ak si v práci spokojný, nemáš dôvod odísť. Dáva to zmysel, však? A takýchto spokojných ľudí tam je veľa, a preto je viac než pravdepodobné, že budeš mať tých istých kolegov celé roky. Len dúfaj, že tí kolegovia budú príjemní a v pohode ľudia.

Ak ťa vyhodia, ďalšiu prácu nájdeš oveľa rýchlejšie
Pracovať pre Apple má tú výhodu, že ak sa tam raz dostaneš, ale ti to tam veľmi nevyjde, ďalšiu prácu nájdeš rýchlejšie, veď kto by nechcel pracovníka z Apple.

Ešte po teba aj ráno prídu
Áno, čítaš správne, Apple má službu, ktorá každé ráno v okolí Apple Campus vyzdvihne zamestnancov a zavezie ich do práce.

Žiadny drobnohľad tvojho bossa, ktorý ti na krk dýcha 99 % jeho času
Jeden zo zamestnancov spomenul, že je to najlepšia vec na jeho práci, pretože nemusí byť pod stresom. Dá sa povedať, že má dosť veľkú samostatnosť a so šéfom sa stretne len pri delení úloh.

Tieto výhody majú aj ľudia s polovičným úväzkom
Mnoho spoločností poskytuje výhody, ktoré však platia len pre ľudí, ktorí už strávili nejaký ten čas na svojom pracovisku. U Apple je to však presne naopak. Výhody máš hneď od prvého dňa, ako ťa zamestnajú.

Jablká zdarma!
Toto bolo, myslím, dosť predvídateľné, počas práce si môžeš dať kedykoľvek hocikoľko jabĺk. Máš rád jablká?

Zamestnanci sa cítia skvelo, pretože majú pocit, že to, čo robia, má zmysel
Ako by si sa cítil v deň, keď ťa prijmú do Apple? Ja dôležito a určite by si sa tak cítil aj ty. Apple je proste ikona mnohých ľudí a dostať sa do centra diania, to je teda niečo.

Myslím, že práca v Apple je skôr o priateľskej klíme, nie je nepríjemná.

Zdroj: businessinsider.com

ThinkApple

ThinkApple

Think Apple je moderný technologický magazín, ktorý si dáva cieľ prinášať novinky a zaujímavosti zo sveta Apple ľuďom s podobnými záujmami. Na SK trhu v segmente Apple sme číslo #1.