Najväčšie vychytávky z WWDC 2016

· 2 min read
Najväčšie vychytávky z WWDC 2016

Tohtoročná WWDC bola skutočne zaujímavá. Bolo na nej predstavených nespočetne veľa nových funkcií. Konferencia bola zameraná na operačné systémy iOS, macOS, watchOS a tvOS.

Zaujímavosťou je, že 72 % zúčastnených ľudí bolo na tejto konferencii prvýkrát. No to, čo mňa osobne prekvapilo najviac, je, že najmladší účastník mal iba 9 rokov.

watchOS 3

Prvá vec, ktorá bola na konferencii spomenutá, sú Apple Watch. Viceprezident technológií Kevin Lynch nám predstavil, ako watchOS 3 zlepší výkon Apple hodiniek od rýchlosti až po to, ako budú zhromažďovať informácie.
Lynch prezentoval aj vzhľad hodiniek.
Myslím, že ľudí veľmi zaujalo najmä to, že watchOS 3 zaviedol novú núdzovú funkciu, takže ak to budeš potrebovať, stlačením a podržaním bočného tlačidla budú tvoje hodinky volať záchranárom v akejkoľvek krajine pomocou mobilného pripojenia alebo Wi-Fi.

Zdroj: pocketnow.com

macOS Sierra

OS X je teraz nazývaný macOS a najnovšia verzia sa nazýva macOS Sierra. Jednou z mnohých nových funkcií macOS Sierra je zložka Desktop v iCloud Drive. Užívatelia často ukladajú súbory, ktoré momentálne používajú, na plochu. MacOS Sierra automaticky synchronizuje súbory na ploche, takže k nim budeš môcť pristupovať odkiaľkoľvek, či už z tvojho MacBooku, alebo iPhonu či iPadu. Ďalšou novinkou Sierra je niečo, čo už poznáš z iOS 9 na iPade Pro: picture-in-picture. Ak sa napríklad pozeráš na video, môžeš ho vytiahnuť do samostatného okna, a tak ti video zostáva zobrazené, aj keď máš otvorené iné okno.
Zdroj: techradar.com
iOS 10

IOS 10 obsahuje hlavne upgrade na iMessage, fotky, Siri, Mapy a Apple hudbu. Taktiež bude úplne nový domov aplikácií na ovládanie všetkých HomeKit zariadení. Myslím, že nikoho neprekvapí, ak napíšem, že Siri bola v iOS 10 taktiež rozšírená. Prvýkrát v histórii môžu vývojári aplikácií začleniť Siri do svojich aplikácií so SiriKit. Ďalší level inteligencie Siri bol prinesený do QuickType, takže ak ti príde SMS s otázkou, kde sa nachádzaš, Siri navrhne uloženie nedávnej adresy, prístup do kalendára a ponúkne viacjazyčné podpory bez toho, aby si musel meniť klávesnicu.
Takisto sú rozšírené aj Mapy, a to tak, že budeš dopredu vidieť, kde sa najbližšie nachádza čerpacia stanica, prípadne reštaurácia.

Ďalšou novinkou v iOS 10 sú fotospomienky, v ktorých fotky budú dané dohromady na základe rozpoznania tvárí a miesta, kde boli urobené.

Toto sú z môjho pohľadu najzaujímavejšie noviny z WWDC 2016. Myslím, že sa všetci máme na čo tešiť.

Zdroj: youtube.com


Zdroj titulnej foto: qz.com
Zdroj: macworld.com