Najväčší mýtus o šetrení batérie iPhonu je pochovaný

· 1 min read
Najväčší mýtus o šetrení batérie iPhonu je pochovaný

Batéria v iPhonoch (a vlastne vo všetkých smartfónoch) je veľmi citlivá záležitosť. Mnohým pripadá nedostatočná, a tak ľudia hľadajú rôzne spôsoby, ako baterku ušetriť. Často si myslia, že im ju žerú spustené aplikácie v pozadí.

Názory odborníkov v tejto veci sa doteraz líšili. Aj keď mnohí tvrdili, že ide len o hlúpy mýtus, odpovede od Apple sme sa dočkali až teraz.

Môže za to fanúšik spoločnosti Apple "Caleb", ktorého táto téma zaujala natoľko, že napísal e-mail samotnému CEO spoločnosti Timovi Cookovi. Odpovede sa dočkal hneď na druhý deň, aj keď nie od Cooka. Odpísal mu vedúci softvérového vývoja Craig Federighi.

"No and No. :-)" Takto znela Federighiova stručná odpoveď. Vyvrátil tak jeden z najväčších mýtov o šetrení batérie v iPhone. Uzavretie aplikácií spustených na pozadí nezlepší životnosť batérie.

zdroj: 9to5mac.com

Vysvetlenie tohto problému nie je celkom jednoduché. Portál 9to5mac.com tvrdí, že väčšina aplikácií v pozadí je zamrazených v pamäti RAM, poprípade nebežia vôbec a zobrazujú sa len v rámci akejsi "histórie" spustených aplikácií. To je dôvod, prečo je ich vplyv na batériu zanedbateľný. Jediné aplikácie, ktoré môžu negatívne ovplyvniť výdrž iPhonu, sú rôzne navigácie využívajúce GPS, poprípade spustená hudba na pozadí.


Zdroj titulnej foto: idownloadblog.com
Zdroj: 9to5mac.com