Apple otvorí svoj zatiaľ najväčší Apple Store v Dubaji

· 1 min read
Apple otvorí svoj zatiaľ najväčší Apple Store v Dubaji

4645 metrov štvorcových! Presne takýto veľký priestor má zaberať nový kamenný Apple Store, ktorý má Apple v pláne otvoriť v auguste tohto roku v luxusnom Dubaji. Pôjde o najväčší store, aký kalifornská spoločnosť vlastní a predbehne tak veľkosťou aj súčasný najväčší Covent Garden v Londýne. Nový jablčný obchod sa má nachádzať v multi-nákupnom centre Mall of the Emirates, v ktorom sa nachádza vyše 700 obchodov a dokonca indoorová hala na lyžovanie. Obchod má byť situovaný na druhom poschodí vo Fashion Districte, čo určite pomôže pri predaji Apple Watch, ktorý Apple prezentuje aj ako módny doplnok.

Prvé špekulácie a dohody o vybudovaní kamenného Apple Store v Dubaji sa objavili už minulý rok práve počas návštevy tohto mesta Timom Cookom. Ten sa stretol s premiérom SAE a diskutovali o aj o vhodných lokalitách pre vybudovanie obchodov. CEO našej obľúbenej spoločnosti taktiež navštívil Abu Dhabi, a to by malo byť ďalšie mesto, kde by sa mal neskôr vybudovať druhý kamenný Apple Store v Spojených arabských emirátoch.

Online Apple Store pre SAE bol spustený už v roku 2011 a zaradil sa tak do 39 krajín, v ktorých funguje online predaj cez oficiálne Apple stránky. Kamenné obchody sa nachádzajú v 19 krajinách, a práve výstavba nového Apple Store v SAE môže pomôcť ku zvýšeniu predaja iPhonov, ktorý je v emirátoch momentálne o niečo nižší ako predaj telefónov konkurenčného Samsungu.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read