Výnimočná aplikácia Mimi & Líza od slovenských vývojárov môže pomôcť stovkám ľudí!

· 2 min read
Výnimočná aplikácia Mimi & Líza od slovenských vývojárov môže pomôcť stovkám ľudí!

Apple vo svojich reklamách často a rád pripomína užitočnosť aplikácií ponúkaných v App Store. Pri hraní Guitar Hero či Crossy road zažil niekoľko minút (alebo skôr hodín) zábavy a detskej roztopašnosti zrejme každý z nás. Nahryznuté jablko sa však pomaly prediera na najvýznamnejšie podujatia rôznych sfér, počnúc tou hudobnou (veľké koncerty elektronickej hudby), vzdelávania a vedy, až po tú najužitočnejšiu oblasť - medicínu (pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím, dokonca aj preniknutie na operačné sály). Infiltrácia digitálnych zariadení (tobôž smart zariadení Apple) prebieha síce aj na Slovensku, no tempo, ktorým napreduje, by sme mohli označiť za veľmi ležérne. ALE!...

Aktívny postoj zaujali slovenskí vývojári zo spoločnosti Art4 s.r.o, ktorý na App Store predstavili veľmi milú aplikáciu Mimi a Líza. Ťuknutie na roztomilú hravú ikonku animovaných priateliek vám (poprípade vašim ratolestiam) otvorí dobrodružný svet ich príbehov. Príbehov, ktoré jedno z dievčat vidí, no to druhé ich len vníma. Líza je totižto nevidiaca. Keď sú však kamarátky spolu, vidia všetko dôležité a zažívajú veľa radostných chvíľ. Autorkami príbehu o krásnom priateľstve sú tri mladé slovenské spisovateľky Katarína Kerekesová, Katarína Moláková, Alexandra Salmela, na ktorých námety neskôr RTVS natočila rovnomenný večerníček. Práve ten tvorí jednu z kapitol spomínanej aplikácie pre iPhone. Ďalej v nej môžeme nájsť audio verzie všetkých príbehov a skvelé zvukové pexeso. Všetok obsah je tak veľmi ohľaduplný k nevidiacim deťom a ambíciou tvorcov je nepochybne vytváranie podobných priateľstiev, ako je to medzi Mimi a Lízou.

Som presvedčený o tom, že má tento počin obrovskú ľudskú hodnotu, je výrazným a dôležitým krokom k spolupatričnosti a orientuje sa na doposiaľ zanedbávané publikum. Za celú redakciu prajem tvorivému tímu a ich čarovnej aplikácii veľa úspechu a pozornosti. Vaše deti si ju nepochybne zamilujú tiež, večerníčky sú plné nádherných animácií, a ak viete o niekom, koho by mohla potešiť dvojnásobne, určite mu ju nezabudnite poslať. :)

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read