Najlepšie novinky v iPhone 6s

Najlepšie novinky v iPhone 6s

Tak a máme tu ďalší článok, ako som už sľúbil, teraz ich bude trošku viac. Poďme sa teraz pozrieť, na ktoré veci sa môžete tešiť najviac na novom iPhone a prečo by ste možno chceli svoj starší model vymeniť.

3D Touch

Čakali sme trošku iný názov, akokoľvek, najočakávanejšia novinka a asi hlavný dôvod na zmenu. Nieže by ste mali meniť svoju šestku kvôli tomuto, ale určite poteší vlastníkov predchádzajúcich generácií. Funguje podobne ako na MacBookoch, má 3 stupne stlačenia a šlape celkom pekne. Prikladáme video.

Tiež sa dočkáme "Taptic Engine" známeho z Apple Watch, ktorý zabezpečí lepšie a presnejšie vibrácie.

Pohyblivé tapety

Naopak, jedna z tých menej významných zmien, pohyblivé pozadia. iOS disponoval podobnou vlastnosťou aj v minulosti, tieto tapety sú ale naozaj pekné a prepracované. Pravdepodobne ale môžeme počítať so zvýšenou spotrebou energie.

Koniec bendgatu

Veríme, že sa znova nájdu jedinci, ktorí budú chcieť znova ohnúť iPhone za účelom zviditeľnenia sa alebo zhadzovania spoločnosti. Tento rok by to ale pre nich malo byť ťažšie, pretože Apple spevnil rám zariadenia.

Nová farba

Celé to začalo s pridaním zlatej farby, ktorá mala úspech. Dokonca som zazrel v belgickom MediaMarkte rozdiel aj niekoľko desiatok eur medzi zlatou a bielou verziou iPadu Air. Apple chcel skúsiť znova niečo nové a podľa môjho osobného názoru mu to vyšlo. Síce by som si ružovo-zlatý iPhone nekúpil, ale s dievčaťom môže vyzerať ukážkovo.

Lepší fotoaparát

Sám za seba hovorím, že som nejaký radikálny skok v oblasti fotoaparátu nečakal. Zmýlil som sa a Cupertínsky gigant si dal záležať. Z pôvodných 8 megapixelov sme sa dostali na 12. Tiež môžete nahrávať videá až v 4K kvalite (akoby to niekto využíval). Predná kamera má zase 5 megapixelový senzor, podporuje FullHD nahrávanie a panorámy.

Živé fotografie

Pri fotení ešte chvíľu zostaneme. Keď fotíte s novým iPhonom, ten automaticky v pozadí robí aj krátky záznam. Ten si potom môžete pozrieť s využitím už spomínanej 3D technológie a to spôsobom silnejšieho pritlačenia na fotografiu.

Vyšší výkon

Ani nie tak prekvapenie, ako skôr zvyk. Znova sa stretávame s výkonnejším trojjadrovým čipom A9 a konečne aj vyššou pamäťou RAM, 2GB. No a keďže má Apple rado percentá, iPhone 6s a 6s Plus je o 70% rýchlejší ako predchodca v oblasti výkonu a o 90% lepší v oblasti grafiky.

Nové TouchID

Nová čítačka otlačkov prstov má byť až jedenkrát rýchlejšia ako predchodca. Osobne to skôr považujem za zbytočnosť, už čítačka v iPhone 6 bola neuveriteľne rýchla.

Pokrik Hey Siri

Teraz sa môžete Siri spýtať čokoľvek aj keď nemáte telefón odomknutý. To isté bolo možné aj v predchádzajúcich modeloch, ale telefón sa musel nabíjať.

Tak ak Vás tieto dôvody nepresvedčili, mrzí nás to, zároveň môžete byť radi, že neminiete ďalšie peniaze. Ktoré novinky najviac zaujali Vás?