Najlepšie iPhony všetkých čias podľa Phonearena.com

Spoločnosť Apple prešla od roku 2007, keď predstavila prvý iPhone, dlhú cestu. Za ten čas stihla vydať 13 iPhonov a o pár mesiacov k nim, ako predpokladáme, pribudnú ďalšie dva. Je samozrejmé, že jednotlivé iPhony človek nemôže porovnávať, keďže vznikali v rozdielnom období. Portál Phonearena.com sa aj napriek tomu rozhodol spýtať zaujímavú otázku: "Ktorý iPhone bol svojho času najlepší?"

iPhone 6S - najlepší iPhone podľa čitateľov

zdroj: heureka.sk

Na vrchol pomyselného rebríčka iPhonov sa, prirodzene, dostal iPhone 6S. Rozhodli tak čitatelia Phonearena.com. Súčasná generácia sa môže pýšiť vynikajúcou kvalitou spracovania, silným výkonom, lepšou batériou a dokonca inovatívnou technológiou 3D Touch. Aj vďaka tomu je v súčasnosti iPhone 6S jeden z TOP high-end smartfónov na trhu.

Recenzenti dali iPhonu 9,3 bodov z 10. Samotní čitatelia boli o niečo štedrejší a iPhonu dali 9,5 z 10 bodov. Práve to je najvyššie skóre, aké kedy iPhone od užívateľov dostal.

iPhone 4 - najlepšie recenzovaný iPhone

zdroj: ebay.com

Pokiaľ by sme sa mali pozrieť na iPhone, ktorý bol v čase predstavenia hodnotený absolútne najkladnejšie, je to iPhone 4 z roku 2010. V čase predstavenia dostal od recenzentov 9,5 z 10 bodov. Odvtedy sa žiadnemu iPhonu nepodarilo dosiahnuť až také vysoké skóre.

IPhone 4 bol prvý iPhone tvorený kombináciou skleneného a kovového tela s hliníkovým rámom. Pri 3,5-palcovom displeji mal rozlíšenie až 640 x 960 pixelov s hustotou 330 PPI. Toto je prvý displej, ktorý firma Apple označila slovom "Retina", s tým, že priemerný užívateľ nebude schopný identifikovať jednotlivé pixely na obrazovke. Zaujímavé je, že iPhone 4 má dokonca o niečo väčšiu hustotu ako iPhone 6 aj aktuálny iPhone 6S Plus.


A ako si na tom ty? Ktorý iPhone sa podľa teba spoločnosti Apple najviac vydaril? Napíš nám to do komentárov!


Zdroj titulnej foto: theusbport.com

Zdroj: phonearena.com

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen