iOS

Najlepšie aplikácie pre iOS – softvérové klávesnice

· 3 min read
Najlepšie aplikácie pre iOS – softvérové klávesnice

Dnes nadviažeme na minulý diel seriálu o najlepších aplikáciách pre iOS, v ktorom sme preberali textové editory. Zostaneme pri písaní a ukážeme si niekoľko perfektných softvérových klávesníc od tretích strán. Každý, komu úplne nevyhovuje vstavaná klávesnica od Apple, alebo chce vyskúšať niečo nové, by nemal tento článok preskočiť.

SwiftKey
SwiftKey je jedna z najlepších softvérových klávesníc, ktoré môžeme nájsť na App Store. Či už ste zvyknutý písať jedným prstom, dvoma, mať telefón na šírku alebo výšku, túto klávesnicu si obľúbite. Klávesnica má funkciu, ktorá sa vám snaží ponúknuť čo najlepšie predpovede slov. Zároveň sa sama dokáže naučiť a zapamätať si slová, ktoré najčastejšie píšete a tie vám následne ponúka. Samozrejme táto možnosť sa dá vypnúť.

Ani užívateľov, ktorí si obľúbili novú metódu písania jedným prstom swipe-to-type aplikácia nesklame. Táto funkcia je tu automaticky zabudovaná. Samozrejmá je tiež možnosť zapnúť si automatickú opravu slov.
SwiftKey
Stiahnuť SwiftKey zdarma

Swype
Aplikácia Swype je ďalšou perfektnou klávesnicou, ktorú by nemali prehliadnuť fanúšikovia už spomínanej swipe-to-type funkcie. Práve Swype bola totižto prvá klávesnica, ktorá s touto možnosťou prišla. Oproti svojim konkurentom má v tomto smere výhodu, keďže mala najdlhší čas na jej vylepšovanie. Taktiež aj užívatelia, ktorí túto funkciu neobľubujú, si prídu na svoje. Nechýba tu predikcia slov ani automatické opravy.
Swype
Stiahnuť Swype za 0,99$

TouchPal
TouchPal je celkom mladá klávesnica, ktorá pripomína aplikáciu Swype - je však zadarmo. Funkcie ako automatická oprava a predikcia slov či swipe-to-wipe sú samozrejmé. K nim je ale k dispozícii ďalšia metóda, ktorá kombinuje tieto dve funkcie s názvom TouchPal Wave. K tomu Touchpal ponúka vysokú stupeň užívateľskej prístupnosti. Máte možnosť zmeniť si jej vzhľad stiahnuteľnými motívmi, alebo dať na jej pozadie vlastný obrázok. Tiež si viete prispôsobiť veľkosť kláves a môžete si vybrať z mnohých predvolieb samotného písania.
TouchPal
Stiahnuť TouchPal zdarma

Fleksy
Táto klávesnica je ideálna pre ľudí obľubujúcich jednoduchosť. Na prvý pohľad vás neobťažujú žiadne zbytočné klávesy naviac. Celá aplikácia je založená na swipe gestách a pre užívateľov ponúka dva módy. Jeden z nich obsahuje len možnosť prepnúť na čísla, mazanie, medzerník a písanie veľkých znakov. Ten druhý je zjednodušený a nenájdete v ňom nič iné než písmená. V tomto móde samozrejme nie ste o medzerník a mazanie slov ochudobnený. Namiesto osobitného tlačidla však využívate špeciálne gestá na klávesnici.
Fleksy
Stiahnuť Flexy za 0,99$

MyScript Stack
Na záver vám predstavíme poslednú aplikáciu, ktorá je z trochu iného súdka. Namiesto stláčania kláves, píšete na obrazovku prstom písmená, ktoré sa MyScript Stack snaží rozpoznať a vložiť ich do textu ako normálna klávesnica. Asi sa nedá povedať, že je praktickejšia ako klasické zadávanie textu, ale možno si nájde niekoľko priaznivcov. Pre bežných užívateľov je to skôr len taká „zábavka“.
MyScript Stack
Stiahnuť MyScript Stack zdarma

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read