Najlepšie aplikácie pre iOS – Programy na písanie

V prvom dieli nepravidelne vychádzajúceho seriálu o aplikáciách pre iOS si predstavíme 6 najlepších textových editorov pre iOS. Ukážeme vám aplikácie s mnohými funkciami, ktoré sa dokážu vyrovnať známym počítačovým programom, ale aj jednoduché editory pre menej náročných používateľov.

Pages

Aplikácia Pages patrí bezpochyby medzi tie najlepšie textové editory, ktoré môžeme na App Store nájsť. Ide o prepracovaný program, ktorý je užívateľom Macu dobre známy. Aplikácia je totižto súčasťou kancelárskeho balíka iWork a je vyvíjaná samotným Apple. Už len to vypovedá o kvalite tohto programu - Pages totižto zvládne všetko, čo by mal správny textový editor dokázať. Je teda ideálny pre náročných používateľov, ktorí hľadajú aplikáciu s prepracovanými funkciami.

Veľa možností a kvalita programu sa podpísali aj na cene. Aplikáciu si môžete na App Store kúpiť za 9,99 dolárov. Túto investíciu však každopádne neoľutujete.

The Ghost Logo

Stiahnuť Pages

iA Writer

iA Writer je ďalšou aplikáciou, ktorú na písanie rozhodne odporúčame. Tento textový editor je určený predovšetkým pre ľudí, ktorí potrebujú na svojom iPade písať dlhšie texty a nechcú sa rozptyľovať zložitými funkciami. V príjemne vyzerajúcom prostredí totižto nenájdeme žiadne zložité formátovanie textu ani iné pokročilé možnosti. Vývojári sa držali hesla – v jednoduchosti je sila.

iA Writer nájdeme na App Store za 4,99 dolárov.

Najlepšie aplikácie pre iOS – Programy na písanie

The Ghost Logo

Stiahnuť iA Writer

Editorial

Editorial je textový editor určený predovšetkým pre redaktorov, bloggerov a ďalších, ktorí si obľúbili písanie na iPade či iPhone. Medzi výhody Editorialu patrí napríklad piata lišta, ktorá obsahuje rôzne interpunkčné znamienka, ale aj to, že sa dokáže prepojiť s Dropboxom. Tým to však samozrejme nekončí. Do aplikácie môžete vytvárať aj zložitejšie skripty, ktoré vám uľahčia vašu prácu.
Editorial si môžeme zakúpiť na App Store za 6,99 dolárov.

The Ghost Logo

Stiahnuť Editorial

Phraseology

Phraseology je skvelá aplikácia, ktorú by ste nemali prehliadnuť. Ide o jednoduchý program s prívetivým užívateľským prostredím. Táto aplikácia síce svojimi možnosťami nedokáže nahradiť programy ako Microsoft Word alebo spomínaný Pages, o to sa však ani nesnaží. Je totiž určená pre každého, kto preferuje jednoduchosť pri písaní pred zložitými funkciami. Phraseology obsahuje postranný panel, v ktorom nájdete štatistiky o napísanom texte. Nechýbajú napríklad informácie o počte slov a znakov.
Aplikácia stojí na App Store 2,99 dolárov.

The Ghost Logo

Stiahnuť Phraseology

Evernote

Evernote je aplikácia zas z trochu iného súdku, ako sme tu mali doteraz. Ide skôr o elektronický archív, do ktorého si môžete zaznamenať všetko, čo vás napadne a mohlo by sa v budúcnosti hodiť. Evernote je možné využívať ako textový editor, ktorý podporuje základné formátovanie textu, okrem toho však ponúka svojim užívateľom omnoho viac. V Evernote si môžete vytvoriť zoznam vecí, na ktoré nesmiete zabudnúť, odfotiť si zaujímavý plagát, uschovať zvuk, video, alebo aj ručne nakreslenú poznámku. Skrátka, Evernote nie je len textový editor. Dá sa povedať, že ide o akési elektronické rozšírenie vášho mozgu.
To najlepšie na Evernote je, že ho nájdeme na App Store úplne zadarmo.

The Ghost Logo

Stiahnuť Evernote

Plaintext

Aplikácia Plaintext je takou čerešničkou na torte dnešného prehľadu textových editorov. Ide o jednu z najjednoduchších aplikácií na písanie. Vývojári tejto aplikácie sa na problematiku textových editorov pozreli z trochu iného uhla. Väčšina ľudí, ktorí píše na iPhone či iPade nejaké texty ich aj tak ešte neskôr upravujú na počítači, pretože im dotyková obrazovka a menší priestor neposkytujú také pohodlie, ako s klávesnicou, myšou a pred monitorom. Pre takýchto užívateľov sú dôležité len dva faktory – písanie textu a spôsob ako ho dostať do počítača. A s obidvomi týmito vecami si Plaintext ľahko poradí.

Táto aplikácie je free, a tak si ju môžete stiahnuť zadarmo.

The Ghost Logo

Stiahnuť Plaintext

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen