hry

5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (25. - 31. 5. 2015)

· 3 min read
5 najlepších iOS hier, ktoré vyšli za posledný týždeň (25. - 31. 5. 2015)

Tak, ako každý týždeň, aj dnes vám prinášame 5 najlepších hier, ktoré vyšli za posledný týždeň na iOS zariadenia. Takže zoberte svoj iPhone alebo iPad do ruky a môžete začať hrať!

Grim Legends 2: Song of the Dark Swan
Prvou novinkou, ktorú vám dnes prestavíme je už druhá časť rozprávkovej adventúry menom Grim Legends. V nej máte za úlohu hľadať skryté objekty, kombinovať ich a postupne prechádzať lákavým rozprávkovým svetom. Hra rozpráva príbeh kráľovnej, ktorá bola prekliata a vy ako preslávený liečiteľ ju máte zbaviť tejto kliatby. Sotva po tom, čo dorazíte do kráľovstva, je však princezná unesená a kráľovná obvinená z čiernej mágie. Vy budete musieť pomôcť nájsť princeznú a očistiť meno kráľovnej. Otvoria sa vám brány do čarovného rozprávkového sveta plného nebezpečných tajomstiev, čiernej mágie a intríg. Na svojej ceste budete riešiť rôzne hádanky a hľadať skryté predmety. Odporúčame všetkým fanúšikom adventúr.
Grim Legends 2: Song of the Dark Swan
Stiahnuť z App Store zadarmo

Geometry Wars 3: Dimensions
Teraz prejdeme na niečo akčnejšie. V tretej časti Geometry Wars s podtitulom Dimensions sa dostaneme do bojovej lietajúcej lode a našou úlohou je zničiť všetko živé v okolí! Táto šialená akčná strieľačka ponúka prekrásnu grafiku a hrateľnosť, od ktorej sa len tak neodtrhnete. Čaká na vás 50 rozličných levelov a cez 10 rôznych bojových módov. Svoje skilly v jednotlivých leveloch si budete môcť overiť v porovnaní s vašimi priateľmi alebo hráčmi z celého sveta.
Geometry Wars 3: Dimensions
Stiahnuť z App Store za 4.99$

Sword of Xolan
Máte radi klasické akčné plošinovky? Ak áno, Sword of Xolan by ste nemali prehliadnuť. Ako mladý bojovník menom Xolan budete bojovať za spravodlivosť a snažiť sa poraziť temnotu. Môžete sa tešiť na 30 prepracovaných 2D levelov, ktorými sa preskáčete do ďalšieho kola. Zároveň na vás čaká množstvo rôznych nepriateľov, cez ktorých sa musíte presekať. Hra sa ničím nijak extra neodlišuje od klasických plošinoviek, na ktoré sme zvyknutí. Zaujímavá pixelová grafika a dobre spracovaná ovládateľnosť však radí túto hru do popredných miest. Ako už bolo spomenuté, ak obľubujete akčné plošinovky, pri Sword of Xolan si prídete na svoje.
Stiahnuť z App Store za 0.79£

The Branch
The Branch je ďalšou z mnohých arkád od štúdia Ketchapp. Tentoraz sa vžijete do role malého kockového mužíka, ktorý uteká po plošine. Samozrejme, na ceste ho čakajú prekážky a vy budete ťukaním na obrazovku otáčať celý svet tak, aby ste boli v bezpečí. Popri snahe prekonať najlepšie skóre budete zbierať drahokamy a odomykať nimi obrovské množstvo rôznych charakterov od policajta cez mimozemšťana až po strom.
The Branch
Stiahnuť z App Store zadarmo

Portal Pinball
Na záver potešíme všetkých milovníkov počítačovej hry Portal a najmä pinballu. Portal Pinball vám ponúkne poriadnu porciu zábavy. Vypožičiava si niektoré prvky z Portalu a prepája ich s vlastnými nápadmi tak, aby zapadol do koncepcie pinball hry. Samotné prostredie, kde sa hra odohráva, je robené v duchu hry Portal a autori kládli veľký dôraz na mnoho detailov, ktoré síce spočiatku pôsobia mierne chaoticky a na hracom poli je problém sa vyznať, no rýchlo si naň zvyknete. Perfektne sú spracované aj zvuky a hudba, ktoré v hre vytvárajú nezameniteľnú atmosféru.
Portal Pinball
Stiahnuť z App Store za 1.99$