Najkrajšie fotografie roka 2015 vytvorené len pomocou iPhonu

· 5 min read
Najkrajšie fotografie roka 2015 vytvorené len pomocou iPhonu

Ako každý rok, aj teraz (už po ôsmy raz) vyberá portál iPhone Photography Awards tie najkrajšie fotografie zachytené len pomocou iPhonu a oceňuje ich v rôznych kategóriách.

Porotcovia majú veľmi ťažkú úlohu. Z tisícok záberov musia vybrať tri najlepšie, no taktiež musia stanoviť špecifické požiadavky pre konkrétnu kategóriu.

“Tohtoročné fotografie boli obzvlášť pôsobivé. Od intímnych cez provokatívne, až po ohromujúce metaforické zábery,” povedal zakladateľ IPP Awards Kenan Aktulun pri vyhlasovaní výsledkov.

Pozrite si víťaza z každej kategórie a na konci článku vás čaká celkový víťaz tohto ročníka.

Nezabudnite, všetky tieto snímky sú vytvorené pomocou iPhonu!


Tento strašidelný záber zo Seattlu od autora Bena Schuylera vyhral prvé miesto v kategórii "Abstrakt".


altZaujímavá kombinácia svetla a tieňov priniesla Danielovi Colomberovi prvenstvo v kategórii "Portrét".


altTúto fotografiu som odfotil s mojím telefónom, pretože práve to je budúcnosť," napísal na svoju fotografickú stránku Jesse Alkire, víťaz kategórie "Novinky a udalosti".


altSong Han, fotograf z čínskeho Chengdu, získal prvé miesto v kategórii "Ľudia".


altTipli by ste si, že sa na fotke nachádzajú sušiace sa ryby? Xu Lin, víťaz kategórie "Jedlo".


altAndre Malebra odfotil túto pozoruhodnú panorámu oranžového mraku a obsadil tak prvé miesto v kategórii "Panoráma".


altŠpanielsky fotograf Jose Luis Saez Martinez vymenil v roku 2011 svoj DSLR za iPhone. Myslím, že spravil veľmi dobre, a práve vďaka iPhonu mu tento architektonický skvost priniesol prvé miesto v kategórii "Ostatné".


altPo viac ako 10 rokoch reklamného a komerčného fotografovania prešiel Sephi Bergerson k dokumentárnej fotografii. Víťaz kategórie "Zvieratá".


alt"Túto fotografiu som odfotila v prírodnej rezervácii Silvermine, pri skúmaní následkov požiarov, ktoré spustošili Kapské Mesto v marci tohto roku," takto popísala fotografiu 23-ročná Amy Paterson, víťazka kategórie "Kvety".


altYvonne Naughton, ktorý sám seba pomenoval len ako "náhodného fotografa", získal prvé miesto v kategórii "Príroda" za túto nádhernú snímku, ktorú odfotil pri jednej z jeho ranných prechádzok v Snee Oosh Beach vo Washingtone.


altJeremy Kern primárne pracuje ako pediater vo washingtonskej nemocnici, no fotografovanie využíva ako kreatívnu činnosť. Táto snímka vznikla pri jeho ceste na Haiti a postavila sa na vrchol rebríčka v kategórii "Deti".


alt"Západ slnka" v rovnomennej kategórii posiela do zabudnutia všetky podobné fotografie z Instagramu. Snímku spravil Robert Radesic.


altChris Belcina zaznamenal svoj víťazný záber v kategórii "Krajina" v Národnom parku Great Sand Dunes v Colorade. Miluje, ako mu fotografovanie na iPhone umožňuje transformovať "obyčajné momenty na čarovné".


altTento záber odfotil Heather Goss v Michigane počas šialenej zimy s viac ako 12 stopami snehu. Víťaz kategórie "Obdobia".


altAhmed Saeed opísal egyptský Gharb Sehel ako miesto plné "farebných domov a dobrosrdečných ľudí, doplnené o fascinujúci výhľad na rieku Níl". Získal ocenenie v kategórii "Cestovanie".


altEkvádorčan Fabio Alvarez povedal, že si užíval "jeden z najčarovnejších večerov" na jeho pláži v Riu, keď sa mu podarilo odfotiť víťaznú fotografiu v kategórii "Životný štýl".


altCentrálna knižnica v nemeckom Stuttgarte a fotografia od Christiana Franka. To je kombinácia na prvé miesto v kategórii "Architektúra".


altKategória "Zátišie" a víťazná fotografia od Cindy Buske.


altRuairidh McGlynn fotil v Qatari sériu fotiek stromov, no práve táto mu učarovala najviac a postarala sa mu o prvé miesto v kategórii "Stromy".


altDámy a páni, prechádzame k celkovým víťazom. Yvonne Lu urobila fotografiu, za ktorú získala tretie miesto, počas cesty vlakom späť do New Yorku. "Párik vyzerá, ako keby nepotrebovali k životu nič viac," vyjadrila sa k fotke autorka.


altDruhé miesto patrí Davidovi Craikovi, ktorý hovorí, že si vyžadovalo ohromnú trpezlivosť fotografovať škorcov. "Niektorí si budú myslieť, že som blázon, no jeden z najvzrušujúcejších momentov pri fotografovaní divej zveri je práve to čakanie," povedal David.


altPrvé miesto patrí poľskému fotografovi Michalovi Koralewskému. Počas zhotovovania snímky sa doslova cítil donútený odfotografovať tohto hudobníka, pretože "z jeho vrások bolo takmer možné čítať jeho životný príbeh".


altzdroj: businessinsider.com