Ako nahrávať obrazovku v OS X

· 3 min read
Ako nahrávať obrazovku v OS X

Občas potrebujete nahrať obrazovku svojho Macu, či už kvôli tomu, že chcete natočiť Letsplay, tutoriál, alebo niečo iné. V tomto článku vám ponúkneme prehľad niektorých programov, ktoré dokážu nahrávať obrazovku v OS X.

QuickTime (zdarma v OS X)

Tento program je dostupný priamo ako súčasť systému OS X. Okrem toho, že slúži na prehrávanie videí a filmov sa cez neho dá nahrávať aj obrazovka. Nahrávať začnete jednoducho tak, že zapnete program a hore v lište kliknete na "Súbor" a potom na "Nový záznam obrazovky". Program umožnuje taktiež nahrávať zvuk z mikrofónu, ale ponúka minimum nastavení a napríklad na LetsPlaye sa nehodí, kvôli nemožnosti nahrať aj FaceTime kameru. Na základne veci však postačí.


ScreenFlow (99,99eur, AppStore )

Táto aplikácia je priamo od Applu. Ponúka možnosť výberu displeju, ktorý chcete natáčať, mikrofónu, kamery a zvuku z počítača. Po skončení nahrávania sa zobrazí editor, v ktorom môžete upraviť hlasitosť jednlotlivých položiek, umiestnenie kamery a iné veci. S touto aplikáciou som zatiaľ nemal nijaké problémy, je spoľahlivá a nezaťažuje počítač. Prekážkou môže byť cena, ktorá je však podľa môjho názoru oprávnená.


Voila (29,99eur, AppStore )

Voila je konkurencia pre ScreenFlow. Zvláda podobné veci, s tým, že nedokáže do videa osadiť FaceTime kameru. Na druhej strane ponúka viac efektov a možnosť pridávania objektov do nahrávky. Takisto okrem nahrávania Voila ponúka aj možnosť robenia screenshotov, čo žiadny iný nahrávací program v tomto článku neponúka. Dokáže Odfotiť celú plochu, časť, alebo dokonca objekt, ktorý vyberiete.

QuickCast (Zdarma, AppStore )

QuickCast je zdarma dostupná jednoduchá aplikácia, ktorá má veľmi podobné možnosti ako QuickTime. Dokáže nahrávať celú obrazovku, alebo iba výrez. Oproti QuickTime ponúka naviac možnosť vložiť do záznamu FaceTime kameru, na druhej strane je dĺžka nahrávky obmedzená na maximálne 5 minút.


Tak a ktorý nahrávač z tejto štvorice je najlepší? To sa nedá jednoznačne povedať, každý zvládne základné nahrávanie dobre a je len na vás, či vám stojí za to si priplatiť za lepšie možnosti a funkcie v zastúpení ScreenFlow a Voila, alebo vám stačí nejaký program, ktorý je dostupný zdarma.