Ako sa učím pomocou internetu? S aplikáciou Quora

· 2 min read
Ako sa učím pomocou internetu? S aplikáciou Quora

Tento článok nie je sponzorovaný aj keď by sa tomu autor nebránil.

Nadpis ako z bulvárneho časopisu, nenechajte sa však odradiť. Ako sa hovorí, "Internet je zdrojom informácií." Na to, aká je táto veta pravdivá som prišiel až prednedávnom a spájala sa so stiahnutím aplikácie Quora. Odvtedy ju používam stále častejšie, a ak hľadám informácie, niekoľkokrát už nahradila aj Google. Čo táto aplikácia je a čo ponúka?

Celé to začalo tak, že som niečo hľadal na internete. Medzi prvými výsledkami mi vtedy vybehla stránka, na ktorú som už párkrát predtým zavítal, ale vtedy som nejako neobjavoval ďalej. Možno to bolo spôsobené nudným prostredím, možno tým, že som mal na práci niečo iné. Akokoľvek, tento raz to bolo inak a i napriek tomu, že som našiel, čo som potreboval, začal som stránku skúmať. Hľadal som nové a nové témy, ktoré ma zaujímali a čítal ešte zaujímavejšie odpovede. Nakoniec som si povedal, že takýchto užitočných a informačných stránok nie je veľa a rozhodol som sa, že Quore udelím to privilégium a nainštalujem si ju na ako na telefón, tak na tablet.

Urobil som dobre a dodnes ju používam dennodenne. Je intuitívna, jednoduchá, bez akýchkoľvek reklám alebo nákupov, ktoré Vás limitujú. Vlastne neobsahuje žiadne nákupy.

Čo sa týka konceptu, ten je podobný, ako náš slovenský birdz. Ľudia kladú otázky a ostatní sa snažia odpovedať. Rozdiel je tu v tom, že ľudia sú tu, dovolím si povedať, skúsenejší, kompetentnejší a možno aj milší. Nepíšu hlúposti aj keď niekedy si to otázky priam pýtajú. Minule som napríklad zahliadol jednu:

Ktorý iPhone 6 bude robiť kvalitnejšie zábery. Biely alebo čierny?

Odhliadnuc od pár výnimiek je ale obsah na vysokej úrovni.

Raz sa mi stalo, že som videl odpoveď od Obamu. ( :O)

To, že tam radia ľudia na finančné otázky, ktorí majú 6 ciferné platy nie je tiež nič nezvyčajné. Alebo Vám poradí človek, ktorý je už 20 rokov vo fitness priemysle na otázky týkajúce sa cvičenia. Ja osobne vyhľadávam najmä odpovede týkajúce sa Apple, kde píšu ľudia, ktorí tam pracovali.

Čo sa mi tiež veľmi páči je možnosť vybrať si, ktoré témy Vás zaujímajú. A funguje to úžasne. Vyberiete si napríklad technológie, hneď môžete tento výber spresniť, o aké technológie konkrétne javíte záujem a potom zase trošku bližšie a takto to pokračuje až kým si nevyberiete úplne špecifické témy, ktoré Vás udivujú.

No, vidím, že som sa rozpísal, ale aby som Vás ďalej nenudil, tento príspevok tu zakončím. Toto je môj spôsob, ako sa vzdelávam v oblastiach, ktoré sú môjmu srdcu blízke. Ak by ste mali akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať v komentároch.

Aplikáciu môžete sťahovať tu.