Na čo sa môžeme tešiť pri novom 12,9" iPade?

· 2 min read
Na čo sa môžeme tešiť pri novom 12,9" iPade?

Každým dňom sa stáva viac a viac pravdepodobné, že Apple čoskoro predstaví nový - väčší iPad. Podľa všetkého bude mať 12,9 palcov a mnoho rôznych vymožeností, na ktoré sme pri jeho predchodcoch neboli zvyknutí. Tento nový iPad bude niesť názov iPad Pro a bude určený pre náročných používateľov.

Ide o zaujímavý krok zo strany Apple. Doteraz robili dizajnéri všetko pre to, aby boli ich produkty čo najmenšie a najtenšie, no naraz príde iPad, ktorý je od svojho predchodcu väčší o viac než 3 palce.

Podľa doterajších informácií by mal 12,9 palcový iPad prejsť radou rôznych vylepšení. Jednou z nich je napríklad nová obrazovka, ktorá bude podporovať takzvaný „Force Touch“, čo je technológia, s ktorou sme sa mohli stretnúť napríklad pri touchpade na novom MacBooku. Malo by ísť o displej, ktorý nebude reagovať len na dotyk prstom ale tiež na tlak, ktorý naň vyvinie.

The Ghost Logo

Hovorí sa, že iPad Pro bude mať vysoké 2K rozlíšenie, čo je 2 048 x 1 536 pixelov, ktoré mal aj iPad Air 2 s 9,7 palcami. Kórejské noviny The Korean Times však prišli s informáciou, že by toto rozlíšenie malo byť až 4K, čo je zvyčajne 3 840 x 2 160. Keďže sme ale pri doterajších iPadoch boli zvyknutí na pomer strán 4:3, je reálnejšie, že sa dočkáme rozlíšenia 3 840 x 2 880 pixelov.

Podľa medzinárodného denníka The Wall Street Journal dokonca Apple zvažuje pridanie USB portov pre iPad. Nevieme, či pôjde len o nový port pre USB zariadenia, alebo sa dočkáme jedného univerzálneho portu, ako je to v prípade nového MacBooku, ktorý využíva na všetko len USB-C port.

Nedá sa s istotou povedať, kedy sa presne iPadu Pro dočkáme. Existuje totiž veľa rôznych tvrdení, ktoré si navzájom odporujú. Jeden zdroj tvrdil, že nový iPad príde na trh už v 1. štvrťroku tohto roku, čo však vzhľadom na dnešný dátum nie je možné. Iný zdroj zas vravel, že iPad by mal vyjsť v septembri - čo je asi najpravdepodobnejšie. Oficiálny dátum každopádne Apple ešte nezverejnil a nám len zostáva čakať, kedy túto novinku predstaví a my si ju budeme môcť kúpiť.