Nabíjaj svoj iPhone iba pohybom

· 2 min read
Nabíjaj svoj iPhone iba pohybom

CES je celosvetová výstava toho najlepšieho z technologického sveta konajúca sa každý rok v januári v Las Vegas. Je teda logické, že v tomto období sú zaplavené všetky portály práve novinkami z tohto podujatia. A niektoré teda naozaj stoja za to...

Ampy prišiel s nápadom, ako využiť energiu, ktorú zo seba prirodzene vydávame pohybom. Prečo ju teda nepoužiť na niečo zmyselné? Vyrobili prenosnú nabíjačku alebo powerbanku, ktorá sa môže dobíjať dvoma spôsobmi, a to klasicky cez USB kábel alebo pohybom.

V útrobách tejto prenosnej nabíjačky nájdeme totiž dva magnety, ktoré behajú hore a dole vnútri cievky a vytvárajú tak energiu potrebnú na dobitie tvojho iPhonu. Mimochodom, kapacita takejto batérie je 1 800 mAh, čo nie je žiadna sláva, no možnosť samodobíjania ju robí exkluzívnou.

Samozrejme, takáto sranda je určená hlavne pre aktívnych používateľov, takže tým, že ráno zídeš dole schodmi z bytu, si ten telefón veľmi nedobiješ. Ak sa ale hýbeš rád, jedna hodina pomalého behu alebo cyklistiky (Ampy na nohe) by mala zaistiť použitie iPhonu na 1 hodinu aktívne alebo výdrž v podobe 5 hodín v stand-by režime.

K samotnej nabíjačke dostaneš aj popruh, aby si si ju mohol pripnúť či už na ruku, alebo spomínanú nohu. Celé zariadenie ťa vyjde na 100 dolárov, ale aby si si nemyslel, že to je veľa, môžeš si stiahnuť aj aplikáciu. Tá je špeciálna navrhnutá pre Ampy a bude ťa informovať, ako efektívne sa hýbeš.

V hlave už mám aj slogan na reklamu:

Je vaše dieťa lenivé? No a čo? Dajte mu túto powerbanku a nedovoľte mu svoj telefón či tablet nabíjať inak!

Kupovať nabíjačku môžeš na tomto odkaze

Zdroj: cultofmac.com