Na iPhone SE a iPad nestáli ľudia v radoch

· 1 min read
Na iPhone SE a iPad nestáli ľudia v radoch

Minulý týždeň bola spustená možnosť predobjednávky nových modelov od Apple - iPhonu SE a iPadu Pro.

31. 3. 2016 bolo možné si po prvýkrát zakúpiť zariadenia v maloobchodných predajniach Apple.
Predaj bol spustený v štátoch: Austrália, Kanada, Japonsko, Nový Zéland, Singapur, Veľká Británia, Americké Panenské ostrovy a, samozrejme, USA.

Ako to už býva zvykom, pred Apple Store vždy bývajú dlhé rady, v ktorých milovníci "jablkových" zariadení stoja celé hodiny. No teraz tak nebolo. Žiadne obrovské rady a húfy ľudí pred obchodmi nečakali.

Zdroj: metro.co.uk

iPhone SE odštartoval v USA s cenou 399 dolárov a menší iPad Pro sa predával za 599 dolárov. U nás to bude trošku viac, a to približne 480 € za iPhone SE 16 GB a asi 700 € za iPad Pro.

Na začiatku tohto mesiaca - teda už v apríli, sa dočkajú iPhonu SE a iPadu Pro aj krajiny: Andorra, Albánsko, Bahrajn, Rakúsko, Bulharsko, Belgicko, Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Maďarsko, India, Írsko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Maldivy, Malta, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Saudská Arábia, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taliansko, Turecko a Spojené arabské emiráty.

Nižšie na fotke môžete vidieť, že obrovské rady sa naozaj netvorili. Najväčšiu popularitu má iPhone SE v Číne a v Indii.

Zdroj: cultofmac.com


Zdroj titulnej foto: kolomgadget.com
Zdroj: cultofmac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #04
· 7 min read
Prvé skúsenosti s iPadom Pro 2017
· 3 min read