Dávaj si pozor! Objavila sa stránka, ktorá reštartuje Apple zariadenie

Dávaj si pozor! Objavila sa stránka, ktorá reštartuje Apple zariadenie

Na internete sa objavila stránka, ktorá spôsobuje problémy väčšine zariadení od spoločnosti Apple, ale aj niektorým Android zariadeniam. Ide o stránku www.crashsafari.com. Po jej návšteve sa vaše zariadenie spomalí alebo dokonca reštartuje.

Stránka spôsobí reštart iPhonu 6s a iPhonu 5s so systémom iOS 9.2.1 a iPhonu 6 so systémom iOS 9.2. Ak sa ju rozhodnete navštíviť na Macu, spadne script a spolu s ním aj celé Safari. Pri písaní tohto článku dokonca nešťastnou náhodou došlo k reštartu MacBooku Air.

Web tiež nie je šetrný ani k zariadeniam so systémom Android, ktoré sa pri návšteve cez Google Chrome extrémne spomalia na určitú dobu. Redakčná Sony Xperia Z3 to po pár sekundách rozchodila, horšie to však môže byť pri zariadeniach so slabšími parametrami.

Aj keď podľa všetkého stránka nespôsobuje žiadne trvalé poškodenie prístroja, ktorý sa "iba" reštartuje, ide o nepríjemnosť, ktorá za krátku dobu svojej existencie stihla znepríjemniť deň tisíckam používateľov.

Táto stránka sa šíri rýchlosťou svetla po rôznych sociálnych sieťach. Používatelia pritom používajú rôzne "skracovače" linkov. Obeť tak pred kliknutím nemá ako spoznať, že ide o túto stránku.

Odporúčanie teda znie, aby ste si dávali pozor, na čo klikáte na sociálnych sieťach, hlavne ak ide o skrátené linky. A ak máte nepríjemnú svokru, šéfa či bývalú, tak im túto stránku pokojne môžete poslať ako pomstu.