Tipnete si, koľko ľudí pracuje len na fotoaparáte pre iPhone?

· 1 min read
Tipnete si, koľko ľudí pracuje len na fotoaparáte pre iPhone?

Firma Apple je známa tým, že dbá na každý detail svojich zariadení. Či už je to šošovka fotoaparátu, dizajn nabíjacieho konektora, alebo uchytenie jednotlivých komponentov v MacBooku. Všetky tieto produkty sa vyznačujú perfekcionizmom, ktorému položil základný stavebný kameň Steve Jobs.

Prezri si úžasné fotografie Bieleho domu urobené iPhonom

Fotoaparát je však jednou z častí iPhonu, ktorá naozaj boduje. Ide o rôzne testy, ale i testovanie profesionálnych fotografov v drsných podmienkach. Vo všetkých prípadoch je iPhone úspešný. Rozmýšľal si ale niekedy nad tým, koľko ľudí sa na ňom narobí, aby si si ty mohol odfotiť napríklad panorámu?

V nedávnom dokumente, o ktorom sme aj písali, nám firma Apple okrem iných zaujímavých vecí odhalila aj to, že fotoaparát v iPhone sa skladá z 200 častí. Ďalšou pozoruhodnou vecou je aj fakt, že len na fotoaparát je v Apple vyčlenený tím pozostávajúci až z 800 ľudí. A čo všetci títo zamestnanci robia?

Každá jedna súčiastka musí byť precízne vyrobená, skontrolovaná a otestovaná. Takisto treba navrhnúť aj dokonalý softvér, ktorý sa bude starať o všetky výpočty. A nakoniec ešte jedna perla, vedeli ste, že v jablkovej spoločnosti majú aj špeciálne priestory určené na simulovanie ozajstných podmienok?

Apple si týmto spôsobom robí akúsi reklamu a prezentuje sa v tom najlepšom možnom svetle. Kto by si nekúpil produkt, na ktorého vývoj a výrobu sa venuje toľko úsilia?

Zdroj: popphoto.com