Na čo používajú ľudia hodinky Apple Watch najviac?

Na čo používajú ľudia hodinky Apple Watch najviac?

Nad hodinkami Apple Watch pri predstavovaní visel veľký otáznik, či sa pre tento produkt nájde nejaké využitie. Od ich predstavenia ubehlo sedem mesiacov a používatelia si už vytvorili svoje rutiny, a tak je iba vhodné urobiť štúdiu a rozobrať, akým spôsobom hodinky ľudia používajú.

Pri vyhodnocovaní výsledkov máme to šťastie, že môžeme vychádzať z výsledkov hneď dvoch štúdií. Prvá je zo Štokholmskej univerzity, kde pomocou kamier zaznamenávali presné správanie dvanástich používateľov. Druhá štúdia pochádza z WRISTLY.co, kde informácie získavali pomocou dotazníka od 1 450 používateľov. Aké sú teda zistenia?

Priemerne príde s hodinkami používateľ do kontaktu dva- až päťkrát za hodinu. Priemerná dĺžka tohto kontaktu je približne 6,8 sekundy. Najčastejšie ide len o skontrolovanie času (približne 3,6 sekundy), potom o prezeranie notifikácií (približne 8,8 sekundy). Z hľadiska frekventovanosti je v poradí ďalším úkonom používateľov hodiniek kontrola údajov aktivity (približne 8,3 sekundy), napríklad z aplikácie Zdravie, z tréningových aplikácií, z tréningových stopiek a podobne. Menej už sú hodinky používané na interakciu so Siri a na iné aplikácie.

Veľmi zaujímavým údajom je čas strávený na ploche pred zvolením aplikácie. V priemere ide až o 33,6 sekúnd, čo poukazuje, že ľudia sú na ploche zmätení a prostredie nie je dostatočne intuitívne. Dúfajme, že spoločnosť Apple sa z toho dokáže poučiť a popracovať na riešení problému.

Boli by sme veľmi radi za akýkoľvek názor na výsledky štúdií, prípadne vaše skúsenosti s používaním hodiniek Apple Watch. Podeľte sa s nimi v diskusii pod článkom.

Zdroj: 9to5mac.com, cultofmac.com, wikipedia.org, wristly.co