Mužovi chceli ukradnúť iPhone, začal s nimi vyjednávať

· 2 min read
Mužovi chceli ukradnúť iPhone, začal s nimi vyjednávať

Krádeže smartfónov nie sú ničím nezvyčajné. Bodaj by aj nie, veď niektoré dnešné kúsky majú väčšiu hodnotu ako ojazdené auto. V San Franciscu sa ale stal jeden zaujímavý prípad násilného odcudzenia smartfónu. Olúpený sa totiž vynašiel a celá situácia sa nakoniec skončila dobre. Pre neho.

Nemenovaný Scott Wiener si kráčal dolu ulicou. Zastavil na križovatke, kde čakal na zelenú. Vybral telefón, aby rýchlo skontroloval svoj kalendár. Zrazu si len všimol, že pri ňom stojí žena s dvoma mužmi. Podľa jeho slov mu vyšklbla telefón z rúk. Scott začal ženu presviedčať, aby mu telefón vrátila. Útočníci prešli do protiútoku a začali vymáhať 500 dolárov. Keďže sa Scott angažuje v politike, začal so ženou hneď vyjednávať.

Nakoniec sa dohodli na sume 200 dolárov. Scott ale začal tvrdiť, že peniaze pri sebe nemá, a požiadal ich, aby s ním zašli k najbližšiemu bankomatu. Trojica s jeho návrhom súhlasila. Keď prišli k bankomatu, Scott sa postavil tak, aby kamera zachytila aj ich. Ocitli sa teda na bezpečnostnom zázname.

Keď peniaze vybral, chcel, aby mu žena najprv dala iPhone a následne jej on dá peniaze. Tu sa stretol s nesúhlasom, a tak našli na ulici ďalšiu ženu, ktorá o ničom nevedela. Bola teda nestranná, Scott jej dal peniaze, žena jej dala iPhone. Výmena prebehla bez problémov.

Hneď po tomto incidente išiel Scott navštíviť policajnú stanicu. Spísali výpoveď a ženu vďaka videu chytili. Dá sa povedať, že sa všetko skončilo dobre. Scott síce prišiel o 200 dolárov, ale má novú skúsenosť a vďaka tomuto príbehu aj väčšiu publicitu.

Ako by si sa zachoval ty, keby ťa na ulici prepadli, schmatli ti telefón a utiekli alebo rovno žiadali peniaze? Podeľ sa s nami o svoj názor komentároch.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.