Muž kúpil iPhone 6s, v krabici na neho však čakalo prekvapenie

· 1 min read
Muž kúpil iPhone 6s, v krabici na neho však čakalo prekvapenie

Keď sa vám niekto na ulici pokúsi predať iPhone 6s za príliš lákavú cenu asi si uvedomíte, že v niečom musí byť háčik. Niektorí si to však až tak neuvedomujú. Do tejto skupiny patrí aj dnešný prípad pána, ktorému boli na ulici ponúknuté 2 iPhony 6s za 500 libier, čo je v prepočte asi 670 eur. Jednalo sa tak o polovičnú cenu týchto dvoch kúskov.

Keď obeť dostala túto ponuku s radosťou bežala do najbližšieho bankomatu vybrať vyššie spomínaných 500 libier, za ktoré si dvojicu telefónov následne kúpila. Obchod prebehol bez problémov, aspoň pre podvodníka. Keď však kupec otvoril krabice zistil, že mu podvodník poriadne osladil život.

V krabičkách sa nachádzal iba cukor. Obyčajný cukor, ktorý sa dal využiť tak akurát na osladenie jedla alebo čaju a vôbec nedisponoval funkciami ako iPhone 6s, čo je vzhľadom na to, že to bol cukor pochopiteľné. Obeť sa rozhodla kontaktovať políciu, ktorá s tým však nemôže nič urobiť. Inšpektor Phil Spurgeon tak aspoň pomocou médii informoval ľudí aby si dávali pozor na to čo kupujú. Ak sa už pre taký obchod rozhodnete, tak si treba dávať pozor a všetko poriadne skontrolovať. Pri najmenšom podozrení treba obchod zrušiť. Zlakomiť sa tiež netreba na príliš nízku cenu. Pred kúpou preto odporúčame pozrieť si náš prehľad aktuálnych cien iOS zariadení.