Muž, ktorý ako prvý zamestnal Steva Jobsa, mieri do mobilného herného priemyslu

Muž, ktorý ako prvý zamestnal Steva Jobsa, mieri do mobilného herného priemyslu

Zakladateľ Atari a prvý zamestnávateľ Steva Jobsa Nolan Bushnell oznámil, že sa spojí s vývojármi z amsterdamského Spil Games, pričom spolu vytvoria rad originálnych mobilných hier.

Ako súčasť dohody bude Bushnell vyvíjať tri nové hry. Prvé vydanie pre novú sadu hier je pripravené na rok 2017. Už počas svojho pôsobenia v Atari podnikateľ dohliadal na vývoj takých klasických hier ako Pong alebo Adventure and Breakout. Práve pri spolupráci na týchto hrách vznikala prvá spolupráca medzi Jobsom a jeho Apple kolegom a spoluzakladateľom Stevom Wozniakom.
Zdroj: theguardian.com
Bushnell v tlačovej správe uviedol, že budúcnosť hier má veľmi silné postavenie práve v mobilnom priemysle. Takisto uvádza, že práve mobilný svet je miesto, kde väčšina ľudí hrá hry a kde sa nápady a technológie rozvíjajú najrýchlejšie.

Spil Gams momentálne patrí medzi top 90 vydavateľov v App Store. Práve vďaka novej spolupráci môžeme očakávať, že lepšie hry a celkový vývoj posunú spoločnosť v rebríčku vyššie.
Zdroj: youtube.com
Nolan hral v Jobsovom živote dôležitú úlohu. Minulý rok povedal: „Steve a ja sme boli veľmi blízki priatelia, žili sme asi dva bloky od seba.“ Ďalej spomína, ako v sobotné alebo nedeľné rána Steve prišiel na motorke k jeho domu, išli na čaj a rozprávali sa o rôznych otázkach podnikania.

V roku 1976 však spravil obrovskú taktickú chybu, keď ho Jobs požiadal o investíciu 50 000 $ na založenie počítačovej firmy. Bushnell túto ponuku odmietol na základe toho, že Atari tiež robil počítače, a to by znamenalo, že by mohlo dôjsť ku konfliktu záujmov. Ak by ponuku prijal, tak by dostal tretinový vlastnícky podiel v podniku, ktorý sa neskôr stal Apple.


Zdroj titulnej fotografie: anytech.com

Zdroj: cultofmac.com