Bombaj musel zaviesť no-selfie zóny, aby ochránil zdravie ľudí

· 1 min read
Bombaj musel zaviesť no-selfie zóny, aby ochránil zdravie ľudí

Nemáme pritom na mysli iba to psychické zdravie, ktoré v prípade niektorých jedincov, ktorí sa fotia na každom rohu s natiahnutou rukou zo všetkých strán a na všetky sociálne siete, nie je celkom v poriadku, ale aj to fyzické. Konkrétne Bombaj zaviedol 16 zón, kde je zákaz robiť si selfies.

Ľudia, ktorí sa rozhodnú vstúpiť do zóny, kde je zákaz robiť fotografie selfie, a budú mať zapnutý fotoaparát, zaplatia pokutu vo výške 1 200 rupií, čo je v prepočte približne 15 eur. A to aj v prípade, že žiadnu selfie neurobia.

zdroj: twitter.com

Mesto sa pre tento krok rozhodlo po tom, čo sa v roku 2014 objavilo až 49 úmrtí spôsobených fotografovaním selfies, z toho 19 zaznamenali v Indii. Posledné pritom bolo iba tento mesiac, keď sa 18-ročný študent snažil urobiť selfie na vrchu skaly. Spadol a utopil sa aj s človekom, ktorý sa ho pokúšal zachrániť. Polícia v Bombaji hovorí, že ide o novodobý problém.

Nie iba India má problémy so selfie fotografiami. Svoje o tom vie napríklad aj Japonsko, ktoré ich zakázalo na niektorých atrakciách a vlakových staniciach. Je pravdepodobné, že sa postupne budú v záujme bezpečnosti pridávať aj ďalšie krajiny.

zdroj: theverge.com


Zdroj titulnej foto: businesstech.co.za
Zdroj: theverge.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Apple plánuje expanziu do Indie
· 1 min read