Možno už budúci rok budú všetky iPhony bez rámčekov

Možno už budúci rok budú všetky iPhony bez rámčekov

Apple na poslednom evente predstavil prémiový iPhone X, ktorý má OLED displej bez rámčekov, ktorý nazýva Super Retina. Jeho bratia, iPhone 8 a iPhone 8 Plus, majú stále klasický LCD displej. Vo svojej kategórii patrí k špičke, ale kvôli technickým obmedzeniam je tu jeden nedostatok - rámčeky okolo displeja.

Apple pracuje na novej technológii, Full Active LCD screen, ktorá umožní aj pri technológii LCD dosiahnuť podobný dizajn, ako v prípade OLED.


Zdroj: vox-cdn.com


Súčasná technológia LCD displejov, ktorú Apple používa, musí mať rámček a taktiež neumožňuje zakrivenie displeja. Nakoniec aj Samsung na to naráža v porovnávacích reklamách.

Nová Full Active LCD screen technológia má tieto nedostatky riešiť. Už budúci rok by sme mohli mať v ponuke iPhony s LCD displejom bez rámčekov a možno aj so zakrivením, ako vidíme na Edge modeloch smartfónov od Samsungu. Popri LCD verziách bude pravdepodobne v ponuke aj prémiový model s OLED displejom, v súčasnosti ním je iPhone X.

Zrejme až v roku 2019 sa dočkáme OLED displejov ako štandard v iPhonoch. Otázne je, ako to bude v prípade iPadov.

iPad prvej generácie mal hrubé rámčeky okolo displeja a zmenilo sa to až s príchodom iPadu Air, ktorý bol nielen podstatne ľahší, ale mal aj akceptovateľne hrubé, resp. tenké rámčeky. V prípade nového, 10.5-palcového iPadu Pro, sa rámčeky stenčili ešte viac, ale blíži sa to už k technologickým hraniciam.

Bude zaujímavé sledovať, či nové iPady budú mať OLED displej. Je pravdepodobné, že klasický iPad bude fungovať na technológii Super Retina, zatiaľ čo profesionálne iPady Pro budú mať OLED.

Nechajme sa prekvapiť, akú budúcnosť pre displeje Apple pripravil pre svoje iOS zariadenia.

Zdroj titulnej foto: gntech.ae
Zdroj: cultofmac.com