Možná konkurencia pre Messenger ? Amazon údajne pracuje na novej aplikácií s názvom Anytime

Možná konkurencia pre Messenger ? Amazon údajne pracuje na novej aplikácií s názvom Anytime

Možná konkurencia pre Messenger, Whatsapp, Snapchat a Viber?


Ako pred pár dňami informoval zdroj AFTVnews, obchodný gigant Amazon sa rozhodol rozšíriť sféry svojho pôsobenia - vyvíja novú platformu mobilnej komunikácie.


Komunikačné aplikácie, ako sú napríklad Messenger alebo Whatsapp, neprestajne kraľujú rebríčkom sťahovateľnosti v Apple Store, či Google Play. Amazon si je tejto skutočnosti vedomý a rozhodol sa tak prisadnúť si k stolu súčasných komunikačných magnátov, a ukrojiť si svoju časť z koláča. Inak povedané, pracuje na vlastnej komunikačnej aplikácii, ktorá by sa mala nazývať Anytime.


Zdroj: i2.wp.com


Budúce vydanie Anytime zatiaľ nie je oficiálne potvrdené, a svetlo sveta doposiaľ uzreli len spovede ľudí, ktorí boli Amazonom oslovení vyplniť dotazník ohľadom potenciálnych funkcií tejto aplikácie. Podľa AFTWnews, zdroju, ktorý s touto novinkou prišiel, by mala aplikácia obsahovať klasickú chatovaciu funkciu, vrátane hlasových hovorov a videohovorov, skupinové aktivity, ako napríklad počúvanie hudby, hranie hier, zdieľanie obrázkov, a objednávanie jedla (prípadne iných produktov, či služieb).


Nakoľko trh je v súčasnosti v tejto oblasti presýtený, na to, aby sa Anytime mohol čo i len pokúsiť presadiť sa medzi už existujúcimi komunikačnými aplikáciami, ktoré dominujú trhu (Messenger, Whatsapp, Snapchat,…), musel by prísť s niečím novým. V tomto prípade Amazon stavia na tom, že Anytime zaujme potenciálnych používateľov tým, že aplikácia bude typu “all-in-one”, čiže bude obsahovať všetko to, čo sa vám páči na iných komunikačných aplikáciách, s tým rozdielom, že všetky tieto atribúty budú zakomponované do jedinej aplikácie.


Zdroj: nazovwebu.com


Ďalším lákadlom by malo byť to, že na prevádzku Anytime vám bude stačiť len prihlasovacie meno, nie telefónne číslo, ako je to napríklad pri aplikáciach Whatsapp, či Viber. Absencia telefónneho čísla navyše dáva tejto aplikácií “príchuť” sociálnej siete. Ďalším faktom podporujúcim tvrdenie, že Anytime by skutočne mohol mať ambície zaradiť sa medzi fungujúce sociálne siete, je aj jeho ďalšia funkcia, a to označovanie používateľov vo formáte “@používateľ”.


Aplikácia Anytime nie je prvým pokusom Amazonu načrieť do vôd komunikačných služieb. Na začiatku tohto roka prišiel Amazon so softvérom Chime, korporátne orientovaným komunikačným softvérom, ktorý umožňuje firmám usporadúvať kvalitné online meetingy a video konferencie. Anytime by tak mohol byť jeho širokej verejnosti prístupnou verziou. Každopádne, aby sme sa mohli posunúť zo sféry špekulácií a dohadov, musíme počkať na oficiálne vyhlásenie Amazonu, ktoré snáď príde už čoskoro.


Zdroj titulnej foto: thedroidguru.com
Zdroj: thinkapple.sk