Mozilla Firefox 8.0 pre iOS je vonku. Aké novinky prehliadač priniesol?

Mozilla Firefox 8.0 pre iOS je vonku. Aké novinky prehliadač priniesol?

Asi každý z nás mal niekedy nainštalovaný legendárny prehliadač Firefox vo svojom počítači. Ale koľko z nás ho používa aj v mobilnom svete?

Nedávno Mozilla povýšila svoj svetoznámy browser na novú úroveň. Nová verzia, ktorá nesie označenie Firefox 8.0, nám prináša hneď niekoľko nových funkcií. Pridala skener QR kódov, ktorý nám určite ešte mnoho krát uľahčí život. Ďalšou zaujímavou novinkou je takzvaný "Night mode". Je to v podstate režim, ktorý môžete využiť, ak máte zhasnuté a večer pred spaním čítate naše články. Taktiež si môžete povšimnúť výrazne zmenené spracovanie kariet.

youtube.com

Nový spôsob spracovania kariet vo verzii 8.0 uľahčuje používateľom prezeranie webových stránok, ktoré už predtým navštívili. Môžete si jednoducho otvoriť kartu, kde budete mať zoznam všetkých nedávno navštívených stránok. Tiež sa vám zobrazia dôležité informácie z predchádzajúcich relácií.

Nočný režim je určený na surfovanie po internete v prostredí s nízkym osvetlením. Nočný režim spustíte ťuknutím na symbol mesiaca, čím sa stlmí jas obrazovky. Minimalizuje sa namáhanie očí a stránky tak budú omnoho lepšie čitateľné v tme.

iphonehacks.com

Čítačka QR kódov je teraz priamo v aplikácií Firefox, čiže už nemusíte mať žiadnu inú aplikáciu s týmto zameraním. Stačí zapnúť Firefox.

Ak nemáte stiahnutý prehliadač Firefox pre iOS a stojíte oň, môžete si ho stiahnuť tu.


Zdroj titulnej foto: [qore.com](http://www.qore.com/noticias/57318/El-Firefox-8-0-para-iOS-viene-con-nuevas-pestanas-modo-nocturno-y-lector-de-codigos-QR) **Zdroj: [macrumors.com](https://www.macrumors.com/2017/07/21/firefox-8-ios-new-tab-experience-night-mode/)**