Moje skúsenosti s treťou verejnou beta verziou iOS 11

Moje skúsenosti s treťou verejnou beta verziou iOS 11

Posledný utorok bola vydaná v poradí už tretia verejná beta verzia iOS 11. Samozrejme, aktualizáciu som ako nespokojný používateľ predchádzajúcej beta verzie hneď nainštaloval a pár dní skúšal a teraz sa podelím o svoje skúsenosti so všetkými našimi. A musím povedať, že veľa bugov zmizlo, ale niektoré neboli stále opravené a niektoré nové sa naopak objavili.

Pre kompletné informácie, moje skúsenosti s prvou betou iOS 11 nájdeš TU a s druhou beta verziou zas TU.


Zdroj: wordpress.com


Pre začiatok by som uviedol, že prvá verejná beta verzia iOS 11 bola inštalovaná na čisto obnovený iPad Pro (bez obnovenia zo zálohy) a ďalšie beta verzie som inštaloval metódou over-the-air priamo na iPade.

Ako tradične, opäť začnem aplikáciou Files. Z ľavého panela zmizla položka OS X Server, čomu sa nečudujem, nakoľko OS X server nepoužívam. To, že v druhej verejnej beta verzii zobrazený bol by som pripísal nejakému bugu v operačnom systéme. Ukladanie do lokálneho úložiska Files už síce je možné, avšak v koreňovom priečinku som si nemohol vytvoriť vlastný priečinok, mal som tam štyri priečinky s názvami Pages, Numbers, Keynote a Transmit aj s ikonkami týchto aplikácii. V rámci týchto zložiek som si už vlastné podzložky vytvárať mohol.

Zaujímavé je, že v niektorých prípadoch keď chcem v rámci aplikácie Files importovať súbor z iných aplikácii (tieto aplikácie musia podporovať Document Provider), tak niekedy sa súbor importuje do Files, lenže niekedy - napr. v prípade PDF súborov - sa import správa ako funkcia Document Picker, čo v praxi znamená, že súbor zostáva v hostiteľskej aplikácii, nekopíruje sa do Files a všetky zmeny, ktoré v súbore spravím, sa prejavia v hostiteľskej aplikácii.

Novoobjavený bug spôsobuje, že sa nedá napojiť na mobilnú sieť, funguje len wi-fi. Tento bug, podobne ako nefungujúci AirDrop, sa dá "opraviť" reštartovaním zariadenia. Je možné, že takto budeš musieť reštartovať aj dva-tri krát za deň, ak svoje iOS zariadenie používaš často a s veľkou frekvenciou prepínaš medzi wi-fi a cellular dátami. Čo sa týka samovoľného reštartovania, ktoré sa objavilo v druhej beta verzii a to hlavne pri prezeraní widgetov, bolo fixnuté, iPad sa mi už nikdy viac samovoľne nevypol.

Funkcia Handoff stále nefunguje, s čiastočnou výnimkou v Safari, kde ani v prípade Safari sa nezobrazuje ikonka v docku, či už naľavo/hore (závisí od toho či máš dock na spodku alebo po stranách monitora) v macOS alebo v pravej časti docku na iPade. Treba spustiť Safari pre iOS a až tak prepnúť - rovnako ako v prípade druhej beta verzie:

Zdroj: thinkapple.sk

Grafické glitche v prepínači aplikácii zmizli, už žiadne blikajúce pásiky alebo roztrojené názvy aplikácií.

Problémom sú aktualizácie aplikácií. Je jedno, či ich aktualizuješ cez iTunes alebo priamo v iOS zariadení, pre ich spustenie musíš reštartovať zariadenie.

Poslednou významnejšou zmenou sú notifikácie. V lock screen sa vrátilo gesto potiahnutím notifikácie naľavo, ktorá vyvolá ponuku na odstránenie notifikácie a taktiež možnosť zobraziť podrobnosti, rovnako ako to bolo v iOS 10, ktoré sú užitočné hlavne ak dotyčná aplikácia podporuje Rich Notifications, vďaka čomu môžeš v takej aplikácii Airmail odpovedať na e-mail bez spustenia samotnej e-mailovej aplikácie, priamo z notifikačného centra.

Takže toto by bolo zhrnutie tretej beta verzie. Ak si zaznamenal vážnejšie problémy s druhou betou, tak túto aktualizáciu jednoznačne odporúčam.

Zdroj titulnej foto: cbsistatic.com
Zdroj: thinkapple.sk