Miniatúrny a inteligentný "meter" pre tvoj iPhone

· 2 min read
Miniatúrny a inteligentný "meter" pre tvoj iPhone

IPin je prvé priestorové pravítko pre iPhone na svete. Môžeš s ním merať vzdialenosť a dĺžku v centimetroch, metroch, palcoch a stopách. S pravítkom iPin môžeš svoje meranie uložiť do smartfónu, ľahko ho zdieľať s rodinou alebo kolegami. Meranie na cestách ešte nikdy nebolo také jednoduché. Toto laserové pravítko urobí z iPhonu rýchly merací prístroj. Žiadne zložité kalibrácie pre každé meranie. Jednoducho odmeriate vzdialenosť všade tam, kde laserový bod nájde nejakú prekážku vo forme objektu.

Zdroj: indiegogo.com
Vďaka tomuto produktu už nebudeme musieť nosiť vo vrecku veľký plastový meter. IPin využíva malý modul s laserovým zameriavaním, ktorý jednoducho zasunieš do slúchadlového slotu. Vďaka aplikácii k tomuto produktu nie je potrebná žiadna kalibrácia a ani nejaké zložité nastavovanie. Je potrebné len zasunúť iPin do slotu, spustiť aplikáciu a meter je pripravený na používanie.

IPin je vybavený laserom, ktorý dokáže rozoznať, že má v zábere ľudí, ale tých neberie do úvahy, meria naozaj len objekty. To umožňuje okamžité laserom navádzané meranie podporené fotografickým záznamom s informáciami o rozmeroch v danom priestore alebo o objekte.
Zdroj: indiegogo.com

Hybridná konštrukcia dokonca umožňuje iPin pravítku zostať pripojené bez ovplyvnenia zvuku telefónu. Pri zapnutí lasera sa rozsvieti logo značky na povrchu modulu.

Ide o veľmi zaujímavý produkt, ktorý integruje absolútnu mobilitu. Je pripravený na každodenné používanie a zdieľanie vzdialeností je vďaka fotkám s rozmermi veľmi jednoduché a praktické, keďže telefón nosíme stále so sebou. Cenovo by sa mal pohybovať okolo 35 €, čo je celkom zaujímavá cena. Osobne ma tento produkt veľmi zaujal a rád by som ho vyskúšal, poprípade by som takúto funkciu uvítal aj priamo vstavanú v iPhone.


Zdroj titulnej foto: [pixabay.com](https://pixabay.com/get/e837b90b2af2013ed1534705fb0938c9bd22ffd41db6114091f3c77da5/city-1284260_1920.jpg?attachment)

Zdroj: indiegogo.com